VI Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur- 19-22 czerwca 2014

W dniach 19-22 czerwca 2014 roku odbędzie się kolejna edycja (szósta) imprezy lotniczej pn. Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur.

Jak co roku, w długi weekend rozpoczynający się świętem Bożego Ciała, Mazury stają się miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów. Aeroklub Krainy Jezior tradycyjnie już tym czasie , zaprasza na lotniczą przygodę i atrakcyjny weekend podczas spotkań wspaniałych pilotów w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, na wielu lotniskach i w czasie licznych wieczornych akcentów towarzyskich. Celem imprezy, organizowanej przez Prezesa Aeroklubu Krainy Jezior w Kętrzynie – Stanisława Tołwińskiego, jest pokazanie wielu atrakcyjnych miejsc w turystyce lotniczej z wykorzystaniem lotnisk i lądowisk istniejących na Warmii i Mazurach. Chodzi również o uwiarygodnienie potrzeby możliwości tworzących się i promocji nowych lądowisk, zorganizowanie atrakcyjnego weekendu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich turystom – lotnikom z Polski i zagranicy, stworzenie formy sympatycznej rywalizacji w konkurencji na celność lądowania na planowanych lotniskach – lądowiskach oraz integracja załóg samolotów.

Główną bazą Rajdu będzie lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Organizatorzy planują odwiedzić takie lotniska i lądowiska jak: Olsztyn-Dajtki, Elbląg, Gryźliny, Giże, Kikity, Babięta, Roski oraz Giżycko.
Program Rajdu zostanie zaproponowany w zależności od ilości zgłoszonych załóg i zostanie poddany ocenie pilotów zapowiadających swój przylot na Rajd. Oczywiście jego realizacja w dużej mierze będzie uzależniona od warunków meteorologicznych, naszej wspólnej inwencji oraz atmosfery Rajdu z aktywnym udziałem uczestników Rajdu.

Osoby zainteresowane udziałem w Rajdzie proszone są o pilne przesłanie wstępnego zgłoszenia (na adres e-mail: wilamowo@lotniskoketrzyn.pl i dla pewności dotarcia przesłanie również DW s.tolwinski@mazuryairshow.pl) z podaniem nazwiska pilota, ilości osób załogi, typ samolotu i znaki rejestracyjne, terminu i w miarę możliwości godziny przylotu oraz inne informacje (np. informacje dotyczące zakwaterowania, czy potrzebna jest pomoc w zakwaterowaniu, czy uczestnicy zamierzają wynająć samochód itp.). Posiadanie zgłoszeń umożliwi organizatorom lepsze planowanie logistyki Rajdu oraz programów towarzyszących.

Informacje o imprezie będą zamieszczane na stronie www.lotniskoketrzyn.pl i www.ttlot.eu oraz przesyłane na adresy mailowe zgłoszonych załóg.
A więc… warto już dziś zaplanować w dniach 19 – 22 czerwca 2014 r. dłuższy weekend i zgłosić chęć udziału w VI Międzynarodowym Rajdzie po Lotniskach Warmii i Mazur”. Samemu, z rodziną czy przyjaciółmi
Zapraszamy!!!

plakat rajd