Kraków Airport gospodarzem największego europejskiego wydarzenia branży lotniczej w 2016 r.

11 edycja Routes Europe odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2016 w Krakowie. Gospodarzem europejskiej edycji jednej z najbardziej znanych i prestiżowych imprez w branży lotniczej na świecie będzie Kraków Airport. Partnerami wydarzenia są Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków i Małopolska Organizacja Turystyczna.

Routes Europe jest dorocznym spotkaniem branży lotniczej, ważnym dla wszystkich podmiotów, które chcą być obecne na europejskim rynku lotniczym. Będzie to druga edycja Routes Europe w Polsce. W 2006 r. w Warszawie w wydarzeniu wzięło udział prawie 300 uczestników. W krakowskiej edycji spodziewanych jest ponad 1 200 osób, przedstawicieli wiodących regionalnych linii lotniczych, lotnisk, organizacji turystycznych i innych podmiotów światowego rynku lotniczego.

„Organizacja prestiżowej konferencji Routes Europe to korzyść zarówno dla lotniska jak i regionu” – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport – „Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję UBM. Rola gospodarza to dla nas wielki zaszczyt i potwierdzenie, że przyjęliśmy właściwą strategię rozwoju. Jest to również potwierdzenie silnej pozycji portu na rynku europejskim, możliwość zaprezentowania nowym liniom lotniczym naszego potencjału i silne wsparcie marketingowe, dla Krakowa i Małopolski – okazja do promocji wśród liderów opinii branży turystycznej. Jesteśmy głęboko przekonani, że dzięki doświadczeniu zespołu UBM konferencja zostanie zorganizowana na najwyższym poziomie”.

„Jesteśmy podekscytowani powrotem do Polski i faktem, że Routes Europe w r. 2016 odbędzie się w Krakowie” – komentuje Ged Brown, Head of Future Events, Routes for UBM Live. I dodaje – „Siatka połączeń Kraków Airport – bezpośrednich i tranzytowych – rośnie z roku na rok a w roku 2015 zakończy się rozbudowa lotniska, która zwiększy przepustowość portu do 8 milionów pasażerów rocznie. Routes Europe 2016 będzie okazją do zaprezentowania tych osiągnięć uczestnikom konferencji. Delegaci będą mieli także okazję poznać Kraków i odkryć wiele historycznych i kulturalnych atrakcji, które oferuje miasto. Kraków Airport uczestniczy w konferencjach Routes od wielu lat. Teraz czekamy na jeszcze bliższą współpracę przy organizacji Routes Europe 2016.”

Kraków Airport jest położony ok. 11 km od centrum miasta. Strefa obsługiwana przez port obejmuje region zamieszkiwany przez około 11 mln ludzi w promieniu do dwóch godzin jazdy. W 2013 r. lotnisko obsłużyło ponad 3,5 mln pasażerów i oferowało prawie 70 połączeń, m.in. do Frankfurtu, Moskwy, Londynu, Paryża i Rzymu współpracując z 15 liniami lotniczymi.

Kraków Airport bierze udział w Routes Europe od roku 2006, zaś w latach 2013 i 2014 lotnisko otrzymało wyróżnienia w konkursie Routes Europe Marketing Awards.

Lotnisko Krakow

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków
Zdjęcie: Lotnisko Kraków