Modlin: 600 tys. pasażerów w niecałe 5 miesięcy!

Lotnisko Warszawa/Modlin od początku tego roku do dzisiaj obsłużyło już ponad 600 tys. pasażerów.

Nie tylko ruch lotniczy w Modlinie się rozwija, ale również samo lotnisko. W terminalu powstają nowe punkty usługowe i handlowe. W ostatnim czasie uruchomione zostały:

· Biuro podróży VIVAGO – na antresoli w terminalu uruchomione zostało Biuro Podróży VIVAGO. Oferuje wczasy, wycieczki, bilety lotnicze, możliwość odprawy oraz ubezpieczenia. Najlepsze oferty w jednym miejscu.

· Usługi pocztowe IN POST – w terminalu, niedaleko stanowisk check-in, otwarty został Punkt Obsługi Klienta INPOST FINANSE. Oferowane usługi pocztowe i finansowe to: przekazy pieniężne krajowe i zagraniczne (Western Union), opłaty za rachunki, przelewy, XERO, wydruki on-line, usługi internetowe on-line, usługi telefoniczne (połączenia krajowe i zagraniczne).

· Stoisko z biżuterią – W terminalu pojawiło się nowe stoisko z biżuterią. Produkty dostępne w LY Jewellery to wyroby jubilerskie renomowanych producentów na każdą kieszeń. W ofercie dostępna biżuteria ze srebra i złota, wyroby z bursztynu, zegarki, akcesoria oraz designerskie upominki regionalne.

· Maszyna do foliowania bagażu – zlokalizowana przy wejściu do terminalu w strefie odlotów. Koszt zabezpieczenia bagażu folią wyniesie 30 PLN.

· 4 nowe automaty – 3 w strefie odlotów i 1 w strefie przylotów – ze zdrowymi przekąskami, napojami i sokami oraz produktami żywieniowymi i akcesoriami dla dzieci: dania w słoiczkach, smoczki, pieluszki, chusteczki itp. oraz 1 automat z woreczkami foliowymi do kontroli płynów (przy stanowiskach kontroli kart pokładowych).

· OZNAKOWANE ZOSTAŁY KOLEJNE WĘZŁY DROGOWE prowadzące do lotniska. Po bardzo długiej procedurze, lotnisko na własny koszt zainstalowało nowe oznakowania na kilku trasach:

Wyszogród – Nowy Dwór Mazowiecki: DK50, DK62

Błonie – Nowy Dwór Mazowiecki: DK92

Radzymin – Nowy Dwór Mazowiecki: DK8, DK61, DK85

Wyszków – Serock – Nowy Dwór Mazowiecki: DK61, DK62

Już teraz pracujemy nad oznakowaniem kolejnych tras dojazdowych do naszego lotniska.

NAJBLIŻSZE PLANY:

CZERWIEC

· ogródek letni przed terminalem – ok 100 m² strefy relaksu pod parasolami ze stolikami i leżakami dla pasażerów z ciekawą ofertą gastronomiczną,

· rozszerzenie działalności kawiarni Coffee Corner: ogródek z wygodnymi fotelami i kanapami oraz profesjonalny plac zabaw dla dzieci o łącznej powierzchni ok. 50 m² w strefie przylotów, w części ogólnodostępnej; Dodatkowo ogródek przy kawiarni Coffee Corner w strefie zastrzeżonej (hala odlotów),

· Mini-Market produktów regionalnych na antresoli,

· postępowanie ofertowe na dzierżawę terenu przeznaczonego na myjnię samochodową.

LIPIEC

· nowy lokal gastronomiczny na antresoli w strefie ogólnodostępnej – BEST FLY BAR, oferujący wyśmienity wybór win i innych alkoholi oraz dań i deserów w przystępnej cenie,

· rozszerzenie działalności EUROSHOP w strefie ogólnodostępnej o sprzedaż świeżych kwiatów.

Obecnie trwają negocjacje z kilkoma kolejnymi partnerami:

– ws. zagospodarowania lokalu obok przyszłej kaplicy na kolejny sklep,

– ws. postawienia standu kosmetycznego i stanowiska masażu relaksacyjnego,

– ws. postawienia standu ze słodyczami i żelkami,

– ws. postawienia standu z papierosami elektrycznymi.

Najbliższe atrakcje:

·  31.05.2014 ok. godz. 14.00 przed terminalem Lotniska Warszawa/Modlin odbędzie się przejazd kolumny pojazdów zabytkowych. W ubiegłym roku przy tej samej okazji przez Nowy Dwór Mazowiecki przejechało ok. 100 pojazdów tego typu.

· W najbliższą niedzielę 1.06.2014, z okazji Dnia Dziecka nasze lotnisko przygotowało kilka atrakcji dla najmłodszych pasażerów. W terminalu ustawione będą stoliki do rysowania dla najmłodszych i stoisko z watą cukrową. Poza tym, przez cały dzień hostessy będą rozdawały dzieciom łakocie i naklejki. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

modlin drogowskaz

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin

Zdjęcie: Lotnisko Modlin