Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie podpisuje umowę o współpracy z Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskie

Prezes firmy Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie, Felipe Steinmetz oraz dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (MEiL) Jerzy Banaszek podpisali umowę o współpracy. Celem projektu jest połączenie sił w dziedzinie nauki i badań oraz stworzenie platformy do rozwoju ludzi, programów badawczych, wiedzy praktycznej, a także zaplecza badawczego i edukacyjnego.

ADS PZL Warszawa-Okęcie i MEiL postanowiły połączyć siły na rzecz rozwoju przemysłu lotniczego. Współpraca między firmą a wydziałem PW obejmować będzie: prowadzenie wspólnych projektów oraz badań naukowych oraz prac badawczych, edukację przyszłych inżynierów dzięki praktykom studentów w ADS PZL Warszawa-Okęcie, wsparcie dla studentów piszących prace dyplomowe na podstawie współpracy z firmą, organizowanie wspólnych konferencji i wydarzeń naukowych, stypendia ufundowane przez ADS PZL Warszawa-Okęcie dla studentów MEiL i inne.

Obie strony mają nadzieję, że partnerska współpraca pozwoli podnieść efektywność oraz poziom wykorzystania zasobów naukowo-technicznych i personalnych.

ADS PZL Warszawa-Okęcie jest wiodącym pracodawcą w sektorze lotniczym w Polsce, a także jednym z największych pracodawców w regionie. Dzięki tworzeniu i wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, firma ukierunkowana jest na ustawiczny rozwój technologiczny. Jednym z kluczowych zadań realizowanych przez firmę jest wspieranie rozwoju zawodowego pracowników.

Wkład Politechniki Warszawskiej w rozwój przemysłu lotniczego jest ogromny – na uwagę zasługują dotychczasowe doświadczenia, dorobek naukowy i działalność badawcza, a także całe pokolenia wykształconych wybitnych absolwentów-inżynierów.

DSC_1300

Źródło / Autor: Airbus Defence & Space

Zdjęcie: Airbus Defence & Space