Asiana Airlines odebrały swój pierwszy samolot Airbus A380

Asiana Airlines, linie lotnicze z Korei Południowej, odebrały swój pierwszy samolot Airbus A380, stając się tym samym jedenastym operatorem maszyn tego typu na świecie. W uroczystości przekazania samolotu, która odbyła się dziś w Tuluzie (Francja), udział wzięli Park Sam Koo, prezes grupy Kumho Asiana Group, oraz Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny firmy Airbus.

Asiana Airlines zamówiły sześć egzemplarzy A380 wyposażonych w silniki Rolls-Royce Trent 900. W zamówionej trójklasowej konfiguracji premium samoloty mieszczą 495 pasażerów i oferują 12 prywatnych apartamentów w klasie pierwszej (First Suite), 66 rozkładanych do pozycji poziomej foteli w klasie biznes (Business Smartium) i 417 miejsc w klasie ekonomicznej (Travel Class). Wszystkie fotele wyposażone są w najnowsze pokładowe systemy rozrywki na żądanie.

Asiana Airlines będą początkowo wykorzystywać swoje nowe flagowe samoloty na regionalnych trasach z Seulu do Tokio, Hong-Kongu i Bangkoku. Następnie przewoźnik planuje otworzyć nowe długodystansowe połączenia do Los Angeles.

W ramach swojej strategii modernizacji floty samolotów szerokokadłubowych Asiana Airlines zamówiły także 30 egzemplarzy zupełnie nowego modelu A350 XWB. A350 XWB zaoferuje znaczącą poprawę wydajności – jego koszty operacyjne są o 25 procent niższe niż w przypadku konkurencji. Modele A380 i A350 uzupełnią aktualną flotę maszyn Airbus linii Asiana, która obejmuje obecnie samoloty z rodziny A330 i A320.

Firma Airbus zdobyła dotychczas 324 potwierdzone zamówienia na A380 od 20 klientów. Airbus to wiodący producent oferujący pełną gamę rodzin samolotów, a także najnowocześniejszą, najwszechstronniejszą i najbardziej ekonomiczną pod względem zużycia paliwa linię produktów na rynku.

A380 Asiana_Copyright Christian Brinkmann

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus