Krakowskie lotnisko Liderem Małopolski

Krakowskie lotnisko zostało uhonorowane nagrodami Grand Prix i Lidera Inwestycji w plebiscycie Lidera Małopolski zorganizowanym przez „Dziennik Polski”. W plebiscycie zostały wyróżnione najlepsze firmy z Małopolski. Statuetki zostały wręczone podczas I Forum Przedsiębiorców, poświęconego wykorzystaniu środków unijnych.

Kraków Airport został nominowany w dwóch z ośmiu kategorii: Lider Inwestycji oraz Lider Mecenatu. Dzięki głosom czytelników oraz kapituły plebiscytu krakowskie lotnisko otrzymało nagrodę Lidera Inwestycji. Dodatkowo Kraków Airport otrzymał Grand Prix. W ocenie kapituły złożonej z ekonomistów, przedsiębiorców, przedstawicieli regionalnych instytucji oraz mediów lotnisko „łączy w sobie praktycznie wszystkie wartości Liderów Małopolski”.

To prestiżowe wyróżnienie cieszy nas podwójnie – jest wyrazem docenienia tego, co robimy dla rozwoju Małopolski i zostało przyznane przez grono specjalistów, którzy wybierali laureata spośród silnej konkurencji – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Krakowskie lotnisko jest w trakcie największego w historii procesu inwestycyjnego. Już w tym roku otwarty zostanie hotel, oddane zostaną do użytku nowe miejsca na płycie postojowej dla samolotów. W przyszłym roku ma być gotowy nowy terminal, czterokrotnie większy od obecnego, stacja kolejowa, zostaną także wyremontowane drogi kołowania i wewnętrzny układ komunikacyjny.

Lider Malopolski

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków

Zdjęcie: Lotnisko Kraków