airberlin: Helmut Weixler nowym Chief Operating Officer

1 sierpnia 2014 r. Helmut Weixler (lat 56) przejmie stanowisko Chief Operating Officera (COO) i Accountable Manager w airberlin. Zastąpi on Helmuta Himmelreicha (lat 62), który opuszcza przedsiębiorstwo z przyczyn osobistych. Do 1 sierpnia funkcję Accountable Manager będzie tymczasowo sprawował Oliver Lackmann (lat 45), kierownik działu Flight Operations airberlin.

W postaci Helmuta Weixlera do przedsiębiorstwa powraca uznany ekspert z branży lotniczej. W latach 2007-2011, na różnych stanowiskach kierowniczych zajmował się integracją linii dba i LTU w koncernie airberlin group. Ostatnio Helmut Weixler był odpowiedzialny w Qatar Airways za działania Flight Operations, Regulatory and Quality Control.

Wolfgang Prock-Schauer, Chief Executive Officer w airberlin, powiedział: „Cieszymy się, że mogliśmy odzyskać dla przedsiębiorstwa tak doświadczonego w branży lotniczej managera, jakim jest Helmut Weixler, który na tym kluczowym stanowisku przejmie odpowiedzialność za dalszy pozytywny rozwój firmy i jej operacje. Pragniemy ponownie podziękować Helmutowi Himmelreichowi za jego wkład i osiągnięcia w airberlin i życzymy mu na jego dalszej drodze dużo sukcesów”.

Źródło / Autor: airberlin