Aeryon Scout

Aeryon Scout to niewielki aparat bezzałogowy o bardzo uproszczonej obsłudze.

Do obsługi maszyny potrzeba zaledwie jednego człowieka, który jest w stanie samodzielnie przenieść aparat oraz przygotować go do pracy. By maksymalnie uprościć całą procedurę przeprowadzania misji do jej wykonania wykorzystywany jest system sterowania oparty o ekran dotykowy. Dzięki temu standardowe używanie joysticka przestało być konieczne i wskazanie kierunku lotu odbywa się poprzez kliknięcie na ekranie dotykowym panelu sterowania.

Maksymalna długotrwałość lotu z ładunkiem to nawet 25 minut, a maszyna jest w stanie operować przy stałym wietrze o prędkość do 50 km/h oraz przy porywach do 80 km/h. Zasięg temperatur w których maszyna może operować jest szeroki i wynosi od -30 do +50 stopni Celsjusza.

Aeryon Scout mieści się w malej walizce lub plecaku wraz z całym swoim wyposażaniem, a wymiana baterii, ładunku, czy też nóg odbywa się w warunkach polowych bez narzędzi.

Operator może w prosty sposób wymienić pzenoszoną przez aparat głowicę. Dostępne są:

  • Photo3S – do zdjęć w wysokiej rozdzielczości
  • VideoZoom10X – nagrywanie materiałów video z możliwością wykonania 10 krotnego przybliżenia
  • Thermal FLIR
  • GoPro HD HERO 3

Do wykonywanych zdjęć Aeryon Scout może automatycznie przypisać metadane oraz zastosować geotagowanie. Przekaz nagrywanego materiału video może obywać się do kilku urządzeń jednocześnie, a transfer jest szyfrowany. Aparat może operować w odległości do 750 metrów od stacji kontrolnej oraz wznieść się na pułap 450 metrów.

Masa aparatu to 1,4kg, jego wysokość to 20 cm, a średnica 72 cm. Do sterowania wykorzystywane są pasma 900 Mhz i 2,4 GHz.

Aeryon Scout

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

Więcej informacji na stronie głównej Milipedii

Krzysztof Kuska

Źródło: Aeryon

Zdjęcie: Aeryon