Poligonowy sprawdzian Kawalerzystów

Od 12 maja żołnierze 1 batalionu kawalerii powietrznej z Leźnicy Wielkiej, wspierani parą śmigłowców Mi-8 z 1 dywizjonu lotniczego, biorą udział w dwutygodniowym zgrupowaniu na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Nowa Dęba. Doskonalą tam swoje umiejętności w zakresie szkolenia ogniowego, taktycznego oraz specjalistycznego.

Kawalerzyści z kompanii wsparcia realizują zadania ogniowe, rażenie nieruchomych obserwowanych celów ogniem z zakrytych stanowisk ogniowych, a także doskonalą umiejętności pracy na sprzęcie artyleryjskim oraz na punkcje dowódczo- obserwacyjnym. Żołnierze baterii przeciwlotniczej wykonują natomiast zadania ogniowe z armat przeciwlotniczych ZUR23-2 oraz strzelania z przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych GROM.

W czasie dwutygodniowego zgrupowania poligonowego, dowódca 1 batalionu kawalerii powietrznej certyfikuje także 1 i 2 szwadron. W czasie realizacji zadań oceniane będzie działanie w rejonie wyjściowym, wykonywanie zadań ogniowych w dzień i w nocy oraz współdziałanie ze śmigłowcami.

kawaleria szkolenie

Źródło: DGRSZ
Autor: por. Daniel Wierzbicki
Zdjęcie: st. sierż. Grzegorz Klepaczka