Krakowskie lotnisko wyróżnione w ramach Routes Marketing Awards

Podczas tegorocznej międzynarodowej konferencji Routes Europe 2014 w Marsylii Kraków Airport ponownie otrzymał drugą nagrodę za efektywne działania marketingowe wspierające rozwój siatki połączeń oraz współpracę z przewoźnikami w kategorii portów do 4 mln pasażerów. Zwycięzcą w tej kategorii zostało niemieckie lotnisko City Airport Bremen.
Nagrody „Routes Marketing Awards”’ są uznawane za najbardziej prestiżowe wyróżnienia w branży.
W pierwszym etapie kandydaci do nagrody są nominowani przez linie Lotnicze. Następnie kandydatury są oceniane przez jurorów. W tym roku krakowskie lotnisko oceniali przedstawiciele pięciu przewoźników: easyJet, Finnair, Tarom, Air Dolomiti i Wizz Air.

– Otrzymanie przez krakowskie lotnisko wyróżnienia drugi rok z rzędu to potwierdzenie profesjonalizmu i skutecznej działalności portu na międzynarodowym rynku – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Routes Europe to najważniejsze wydarzenie w branży lotniczej. Międzynarodowe forum rozwoju siatki połączeń lotniczych co roku gromadzi ponad 1000 przedstawicieli lotnisk i linii lotniczych z całej Europy. Konferencja daje możliwości spotkania się w jednym miejscu najbardziej wpływowych specjalistów branży lotniczej, umożliwia omówienie zagadnień związanych z rozwojem usług lotniczych, podjęcie decyzji o otwarciu nowych połączeń, promowania swojej marki, poszerzania rynku.

Kraków Airport jest największym polskim lotniskiem regionalnym, obsługującym prawie 3,7 mln pasażerów rocznie. W tegorocznym sezonie letnim oferuje 61 połączeń regularnych do 20 krajów i współpracuje z 15 liniami lotniczymi.

REU14-Highly_Commended

Źródło / autor: Lotnisko Kraków

Grafika: Lotnisko Kraków