Wakacje 2014 z Pyrzowic

51 kierunków czarterowych, w tym 12 nowości to tegoroczna propozycja touroperatorów i biur podróży spędzenia wakacji z wylotem z Katowice Airport.

Najwięcej kierunków touroperatorzy i biura podróży w nadchodzącym sezonie wakacyjnym oferują z Katowice Airport do Grecji, bo aż piętnaście w tym siedem nowych. Wśród nich są znane z poprzednich sezonów miejsca wypoczynku: Chalkidiki, Chania i Heraklion na Krecie oraz pięć innych wysp – Kefalonia, Korfu, Kos, Rodos i Zakynthos. Nowości to: Attyka, Itaka, Lefkada, Peloponez, Riwiera Olimpijska, Samos i Thassos.

Druga pod względem liczby kierunków wakacyjna oferta z wylotem z Katowice Airport dotyczy Hiszpanii. Wśród dziesięciu destynacji znajduje się jedna nowość – Białe Wybrzeże (Costa Blanca). Ponadto, podobnie jak w ubiegłych latach, dostępne są takie regiony kontynentalnej części tego państwa, jak Costa Brava, Costa Dorada i okolice Malagi. Prócz tego cztery atlantyckie wyspy górzystego archipelagu pochodzenia wulkanicznego, tj. Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria i Teneryfa, a także dwie śródziemnomorskie, Ibiza i Majorka.

Do czterech różnych kurortów można zakupić wczasy z wylotem z Pyrzowic w przypadku Turcji (Antalya, Bodrum, Dalaman i Izmir) oraz Egiptu (Hurghada, Marsa Alam, Sharm el-Sheikh i Taba).

Z Katowice Airport do Włoch, w ofercie biur podróży znajdują się trzy kierunki: Kalabria, Lamezia Terme i Olbia. Podobnie w odniesieniu do Tunezji, w obszarze której możemy wypoczywać na wyspie Djerba, w Enfidhi lub Monastyrze.

Dwa kierunki czarterowe dostępne są do Portugalii (Madera i kontynentalne Faro), Bułgarii (Warna i Burgas), na Cypr (Ercan i Pafos) oraz do Czarnogóry – tegorocznej nowości. Do tego młodego Państwa będzie można wybrać się na wakacje w okolice Podgoricy.

Biura podróży oferują także wakacje z wylotem z Pyrzowic do Izraela (Tel Awiw), Maroka (Agadir), Chorwacji (Dubrownik), Gruzji (Batumi) i Albanii (Saranda). Trzy ostatnie propozycje to tegoroczne nowości w Pyrzowicach.

Źródło / Autor: Lotnisko Katowice