Lotnisko Chopina zaprasza na Festiwal Urodzinowy Fryderyka Chopina

70 koncertów na trzech scenach na Krakowskim Przedmieściu, nowe wystawy w Żelazowej Woli i muzeum na Tamce, warsztaty i zabawy dla dzieci – wszystko to z okazji 204. urodzin Fryderyka Chopina. W najbliższą sobotę rusza festiwal Koncerty Urodzinowe Chopina, którego Lotnisko Chopina jest głównym sponsorem.

Festiwal rozpoczyna się 22 lutego i potrwa do 1 marca – obie daty są dniami urodzin Chopina przy czym 22 lutego 1810 roku to data metrykalna, a 1 marca to dzień, w którym Fryderyk obchodził swoje urodziny.

W ciągu ośmiu dni zabrzmi nie tylko muzyka klasyczna, ale również jazzowa, etno, instrumentalna muzyka alternatywna i akustyczno-elektroniczna. Festiwal to również warsztaty artystyczne dla najmłodszych, koncerty rodzinne oraz wspólne muzykowanie.

Imprezy festiwalowe będą się odbywać na trzech scenach działających równolegle na Krakowskim Przedmieściu. Koncerty popołudniowe i wieczorne – w Centralnej Bibliotece Rolniczej (Scena Chopin – Krakowskie Przedmieście 66) i w Skwerze (Scena Nokturnowa – pobliski skwer Hoovera). Z kolei na trzecim piętrze Domu Towarowego Braci Jabłkowskich (Bracka 25) będzie czynny muzyczno-plastyczny raj-wyraj dla małych dzieci i młodzieży, czyli Scena Rodzinna. Oprócz tego zapowiadane są imprezy towarzyszące w Muzeum Narodowym, Fundacji Atelier, domach kultury Śródmieście i Zacisze.

Szczególnie zapraszamy na koncert inauguracyjny, dedykowany Lotnisku Chopina z okazji jubileuszu 80-lecia. Koncert ten odbędzie się 22 lutego o godz. 19.00 na Scenie Chopina w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie organizatora koncertów : www.chopin.smolna.org

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

chopin-airport

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina