Pożegnanie żołnierzy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego

Każde pożegnanie ze służbą wojskową jest momentem szczególnym, gdyż na emeryturę odchodzą koledzy, z którymi spędziło się większą część swojego życia.

W piątek 31 stycznia 2013 roku o godz. 9.00 w Sali Tradycji 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, z udziałem Dowódcy płk. pil. dr. Adama Ziółkowskiego, licznie przybyłych żołnierzy zawodowych i pracowników wojska, miało miejsce uroczyste pożegnanie odchodzących na emeryturę żołnierzy zawodowych.
Z mundurem pożegnali się:

ppłk dypl pil. Sławomir KARPETA ( ponad 28 lat służby);
kpt. Robert FIRCZYK ( ponad 15 lat służby);
kpt. Krzysztof FRĄK ( ponad 21 lat służby);
st. chor. sztab. Leszek CIEŚLAK (27 lat służby);
st. sierż. Sławomir KOMOROWSKI ( ponad 16 lat służby).

Po odczytaniu stosownych decyzji kadrowych, dowódca przedstawił drogę zawodową każdego z żegnanych żołnierzy. Wszystkim serdecznie podziękował za pracę, zaangażowanie i poświęcenie w służbie wojskowej. Życzył, aby decyzje podjęte o odejściu do rezerwy zaprocentowały, aby właściwie się odnaleźli i zrealizowali te marzenia, których nie byli w stanie urzeczywistnić w czasie służby wojskowej, aby pamiętali i wspominali tylko dobre chwile. Życzył, aby nowy etap w życiu przyniósł wiele radości i satysfakcji.

Z okazji zakończenia zawodowej służby wojskowej, za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, rezerwiści zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi statuetkami pamiątkowymi oraz listami gratulacyjnymi. Do życzeń i gratulacji dołączyli się obecni na uroczystości współpracownicy, koleżanki i koledzy. Podczas uroczystości, odchodzący nie kryjąc wzruszenia podziękowali przybyłym za lata wspólnej pracy. Uroczystość zakończyła się wspólną fotografią.

42.blsz-pozegnanie

Źródło: 42. BLSz
Tekst: p. Anna KUNA;
Foto: p. Anna KUNA, kpt. pil. Adam GINALSKI;