Numerowane miejsca w samolotach Ryanair

Ryanair, ulubiona tania linia lotnicza w Europie, dziś (31 stycznia) potwierdził, że od jutra na wszystkich lotach Ryanair zostają wprowadzone numerowane miejsca, pozwalając pasażerom dokonać wyboru preferowanego miejsca z wyprzedzeniem.

Pasażerowie Ryanair mogą dokonać wyboru preferowanego miejsca podczas dokonywania rezerwacji lotu lub podczas odprawy online z trzema opcjami jak poniżej:

· Miejsca Premium – Rząd 1-5, 16-17 & 32-33 – dając pasażerom pierwszeństwo wejścia na pokład, dodatkowe miejsca na nogi i / lub szybsze wyjście z samolotu za opłatą tylko 10 € / £ 10 (tyle ile wynosi obecnie opłata za zarezerwowane miejsca)

· Miejsca zwykłe – Rząd 6-15 & 18-31 – gdzie pasażerowie mogą wstępnie wybrać miejsce przy oknie lub przejściu lub upewnić się, że będą siedzieć razem za opłatą tylko 5 € / £ 5 ( usługę pierwszeństwa wejścia na pokład można dokupić za dodatkową opłatą w wysokości tylko 2 € / £ 2).
Pasażerowie Ryanair, którzy nie chcą wybrać miejsca, mogą odprawić się w terminie od 7 dni do 2 godzin przed wylotem i będą im przydzielone miejsca bez żadnych kosztów. (Darmowe numerowane miejsca nie będą dostępne na 7 dni przed każdym odlotem).
Pasażerowie, którzy już zakupili pierwszeństwo wejścia na pokład na loty po 01 luty mogą wybrać standardowe miejsce bezpłatnie podczas odprawy online.

Katarzyna Gaborec z Ryanair:

“Wszyscy pasażerowie Ryanair mogą teraz korzystać z numerowanych miejsc na wszystkich lotach, jest to jedna z ostatnich zmian wdrażanych celem poprawy obsługi klienta. Uważnie słuchamy i reagujemy na uwagi naszych pasażerów aby mogli nadal korzystać z najniższych taryf i lotów na czas, jak również możliwości wniesienia na pokład samolotu drugiej darmowej mniejszej torby, łatwiejszego dostępu do strony internetowej, systemu rejestracji pasażerów „My Ryanair”, 24 godzinnym okresem ochronnym, obniżonej opłaty za bagaż i oraz z dalszych ulepszeń, które będą wdrażane w ciągu najbliższych miesięcy.

ryanair-aircraft

Źródło / Autor: Ryanair

Zdjęcie: Ryanair