Premiera aplikacji rozszerzonej rzeczywistości Apparition: Dornier 17

Wargaming I Muzeum RAF ogłaszają premierę aplikacji Apparition: Dornier 17, która pozwala obejrzeć wirtualny model bombowca Dornier 17 w swoich smartfonach i tabletach.
Muzeum Royal Air Force i Wargaming od października 2013 współpracują nad rekonstrukcją wyłowionego z wód terytorialnych Anglii bombowca Dornier 17. Jednym z jej elementów było powołanie do życia „Centrum pamięci” w Muzeum w Cosford, gdzie odwiedzający mogą w zupełnie nowy, multimedialny sposób odkrywać proces renowacji maszyny, poznawać historię jednostki i jej rolę podczas II Wojny Światowej.
Aplikacja o nazwie Apparation: Dornier pozwala doświadczyć jej w wyjątkowy sposób. Dzięki instrumentom rozszerzonej rzeczywistości można zobaczyć unoszący się samolot na ekranie własnego smartfona czy tabletu jak również zasięgnąć informacji historycznych.
Aby uczcić start aplikacji, Wargaming i Muzeum RAF uruchomiło rozliczne lokacje na całym świecie, gdzie kierując swoje urządzenie możemy zobaczyć Dorniera Do-17, robić zdjęcia i dzielić się nimi. Najlepsze z prac zostaną wystawione na wystawie w Muzeum w Londynie, która to jest zaplanowana na 2014 wraz z ustanowieniem kolejnego „Centrum Pamięci.”
„Jako globalna firma specjalizująca się w dostarczaniu oprogramowania cyfrowego, cieszymy się ze współpracy z Muzeum Royal Air Force,” powiedział Tracy Spaight, dyrektor ds. operacji specjalnych w Wargaming. „Zabranie Dorniera poza mury muzeum i pokazanie go ludziom z całego świata to fantastyczne doświadczenie.”

wargaming-dornier

Źródło / Autor: Wargaming

Zdjęcie: Wargaming