Łódź: Nowe połączenie do Monachium

Od 30 marca (początek sezonu letniego) zostanie uruchomione połączenie z Łodzi do międzynarodowego hubu w Monachium. Połączenie będzie obsługiwane przez słoweńskie linie lotnicze Adria. Pasażerowie wylatujący z Łodzi będą mogli na jednym bilecie dostać się do wielu miast w Europie i na świecie, m.in. liniami lotniczymi Lufthansa.

Od 2004 roku linie Adria są członkiem sojuszu Star Alliance, do którego należą także m.in., Lufthansa, Austrian Airlines, United Airlines, Tap Portugal, Turkish Airlines oraz Air China.

Loty odbywać się będą sześć razy w tygodniu w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Samoloty z Monachium będą lądować w Łodzi o godzinie 9.50, wylot do Monachium z Łodzi o godzinie 10.15.

Z Łodzi, z przesiadką w Monachium, będzie można polecieć na jednym bilecie m. in. do Amsterdamu, Barcelony, Brukseli, Frankfurtu, Kolonii, Kopenhagi, Dusseldorfu, Zurychu, Hamburga, Lizbony, Chicago, Madrytu, Mediolanu, Nowego Jorku, Oslo, Paryża, Pekinu. Adria operować będzie 86. miejscowymi samolotami Bombardier CRJ900.

Port lotniczy Monachium, międzynarodowe lotnisko im. Franza Josefa Straussa to drugi pod względem wielkości port lotniczy Niemiec, po Frankfurcie. Położony jest 28 km na północny wschód od Monachium. Jest na 30. miejscu listy największych pod względem ruchu pasażerskiego portów lotniczych na świecie.

Bilety trafią do systemu rezerwacyjnego pod koniec przyszłego tygodnia.

lodz-monachium

Źródło / Autor: Lotnisko Łódź
Zdjęcie: Lotnisko Łódź