8. BLTr: Trzecia „Akcja Serce”

Trzeci raz w styczniu i tym roku samolot z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego uczestniczył w „Akcji Serce”, pomagając ratować ludzkie życie. Zadanie wykonywane było na rzecz Specjalistycznego Szpitala w Szczecinie.
Załoga w składzie: d-ca kpt. Arkadiusz Markowicz, II pilot ppor. Sylwester Deroń, technik pokładowy st.chor. Piotr Wójciak i loadmaster mł.chor.sztab. Sylwester Turek wystartowała w nocy 28 stycznia po godzinie 21. Zadanie wykonywane było po trasie: Kraków – Szczecin – Warszawa – Szczecin – Kraków. Samolot CASA C 295M o numerze 016 w Szczecinie wylądował o godzinie 22.21. O 23 wystartowali do Warszawy, gdzie szczeciński zespół transplantologów pobierał organ od dawcy z jednego z podwarszawskich szpitali. Z Warszawy wystartowali po godzinie 8 rano. W Szczecinie wylądowali o godzinie 9.18 . Na Balickie lotnisko powrócili o godzinie 11.02. Całe zadanie trwało ponad 12 godzin.
Był to kolejny lot dla szczecińskiego szpitala, z którego Ordynator Kliniki Klatki Piersiowej i Transplantacji PUM, prof. dr hab. med. Tomasz Grodzki jest bardzo zadowolony.

akcja-serce-8.bltr

Źródło: 8. BLTr
Autor: kpt. Maciej Nojek

Zdjęcie: kpt. Maciej Nojek