A380 rozpoczyna loty w Indiach

Indyjskie Ministerstwo Lotnictwa Cywilnego wydało zgodę na rozpoczęcie lotów A380 w Indiach
Firma Airbus z zadowoleniem przyjęła wiadomość o wydaniu przez Indyjskie Ministerstwo Lotnictwa Cywilnego zgody na rozpoczęcie lotów samolotem Airbus A380 w Indiach.
Kwitnąca gospodarka, rosnąca klasa średnia, migracja, urbanizacja i turystyka to czynniki, dzięki którym Indie staną się jednym z najszybciej rosnących rynków lotniczych na świecie. Większe maszyny, takie jak A380, w połączeniu z wyższymi wskaźnikami wypełnienia tych samolotów pozwalają na optymalne wykorzystanie ograniczonej liczby slotów lotniskowych i przyczynia się do wzrostu liczby podróżnych bez zwiększania liczby rejsów.
Dowiedziono na przykładzie London Heathrow, najruchliwszego lotniska w Europie przyjmującego samoloty A380, że model ten pozwala lotniskom zmaksymalizować ich wydajność i potencjalne przychody, oferując więcej miejsc pasażerskich przy nie zmienionej liczbie rejsów.
A380 to najcichszy duży samolot na świecie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – wokół lotnisk generuje on mniej niż połowę hałasu wytwarzanego przez swojego najbliższego rywala. Z tego właśnie względu w roku 2012 samolot A380 zdobył nagrodę Brytyjskiego Stowarzyszenia na rzecz Ograniczenia Hałasu (Noise Abatement Society). Jest to również jeden z najbardziej ekologicznych samolotów, mogący pochwalić się niezrównaną wydajnością pod względem zużycia paliwa.
Ponad 120 samolotów A380 dostarczonych zostało dotychczas 10 wiodącym liniom lotniczym z całego świata. Samolotem tym miało już okazję polecieć 50 mln pasażerów, a cała flota A380 spędziła w powietrzu ponad 1,2 mln godzin podczas ok. 150 tys. lotów. A380 odwiedził do tej pory prawie 160 różnej wielkości lotnisk na wszystkich kontynentach świata.

A380-AIB-Demo-Tour-India-Mumbai_

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus