A350 XWB zajmie centralne miejsce wystawy Airbusa na targach lotniczych w Singapurze

Pierwsza pełna prezentacja najnowocześniejszego na świecie samolotu szerokokadłubowego średniej wielkości na targach lotniczych

W przyszłym miesiącu na targach lotniczych w Singapurze Airbus zaprezentuje swój najnowszy model samolotu – A350 XWB. Będzie to pierwszy pokaz tego samolotu w pełnej krasie na międzynarodowych targach lotniczych. Egzemplarz testowy (MSN3), który weźmie udział w wystawie, będzie dostępny dla zwiedzających na ekspozycji statycznej w dniach 11-12 lutego, a ponadto uczestniczyć będzie w pokazach w powietrzu zaplanowanych na oba te dni.

A350 XWB to najnowocześniejszy samolot szerokokadłubowy średniej wielkości na świecie. Znajduje się on obecnie w zaawansowanej fazie programu lotów próbnych, a jego wejście do służby planowane jest na czwarty kwartał bieżącego roku. Udział samolotu w singapurskich targach pozwoli zwiedzającym zobaczyć go z bliska zarówno na ziemi, jak i w powietrzu – w dynamicznym pokazie, który zademonstruje jego wysoką manewrowość, elegancką sylwetkę i niezwykle niski poziom hałasu.

Wyjątkowo szeroka kabina oraz możliwość pokonania dystansu ok. 15 300 km bez międzylądowania sprawia, że A350 XWB jest modelem odpowiadającym szczególnie na potrzeby linii lotniczych z regionu Azji i Pacyfiku latających do Europy i Ameryki Północnej. Przewoźnicy z tego regionu, którzy już złożyli zamówienia na A350 XWB, to na przykład AirAsia X, Air China, Asiana Airlines, Cathay Pacific Airways, China Airlines, Hong Kong Airlines, Japan Airlines, Singapore Airlines, SriLankan Airlines, Thai Airways International oraz Vietnam Airlines.

Dotychczas linie lotnicze z Azji i Pacyfiku złożyły już 244 potwierdzone zamówienia na A350 XWB, co stanowi 30 procent wszystkich zamówień na ten model samolotu. Do tej pory 39 klientów z całego świata zamówiło 812 egzemplarzy A350 XWB.

A350_XWB_Fly_over_

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus