Forum Rekonstrukcja Historyczna

Targi Kielce wspólnie ze Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach zapraszają do udziału w pierwszej w Polsce branżowej imprezie dla entuzjastów rekonstrukcji historycznej. Program Forum skierowany jest do grup rekonstrukcyjnych reprezentujących różne okresy historyczne, działających w Polsce oraz do entuzjastów rekonstrukcji historycznej z państw ościennych. Do udziału w Forum zapraszamy także firmy dostarczające repliki militariów, umundurowania i innych eksponatów wykorzystywanych przez grupy oraz agencje evetowe, realizujące inscenizacje historyczne, wydawnictwa, media i wszystkich mających wkład w rozwój ruchu rekonstrukcyjnego.

W ramach imprezy zaplanowano m.in.

Konferencję: Historia ożywiona – historyczne, prawne i techniczne aspekty rekonstrukcji historycznej – z udziałem ekspertów m.in. z Muzeum Wojska Polskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Archiwum Państwowego i wielu innych.

Konkurs o Laur COP-2014, nawiązujący do tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego – dla grup rekonstrukcyjnych działających w obszarze II Rzeczpospolitej

Ekspozycję grup rekonstrukcyjnych – dioramy, pokazy dynamiczne grup reprezentujących wszystkie okresy historyczne, które będą też mogły wziąć udział w Konkursie na dioramę

Targi firm produkujących akcesoria dla rekonstruktorów lub świadczących dla nich usługi

Kiermasz militariów i książki historycznej

Nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców Kielc i gości z całej Polski, którzy zostaną zaproszeni do obejrzenia rekonstrukcji wydarzeń historycznych.

Organizatorzy zadbają także o obecność odbiorców oferty grup rekonstrukcyjnych: producentów filmowych, agencji reklamowych, przedstawicieli samorządów dbających o atrakcyjny wymiar uroczystości rocznicowych czy pikników historycznych.

Wykorzystaj swoją szansę!

Świętokrzyskie – dawny rejon COP, obszar działania liderów branży przemysłu zbrojeniowego

Kielce – miasto o bogatych tradycjach historycznych

Targi Kielce – 20 –letnia tradycja w organizacji targów zbrojeniowych

Tu warto być!

gif_rekonstrukcje