33. BLTr: Wizyta Szefa BBN oraz Dowódcy Generalnego RSZ

33. Baza Lotnictwa Transportowego pierwszy raz w swojej historii gościła Szefa BBN prof. dr hab. Stanisława Kozieja oraz gen. broni pil. Lecha Majewskiego jako Dowódcę Generalnego Rodzajów Sil Zbrojnych. Fakt, że była to pierwsza wspólną wizyta tych znamienitych gości, po reformie dowodzenia Sił Zbrojnych, należy traktować jako pewien rodzaj wyróżnienia dla żołnierzy powidzkiej bazy.

Przed nowoczesnym hangarem obsługi samolotów C-130 Hercules na powidzkim lotnisku gości powitali: dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk. dypl. pil. Sławomir Żakowski oraz płk dypl. pil. Mirosław Łusiarczyk Dowódca 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Następnie uczestnicy spotkania udali się do sali odpraw gdzie płk Żakowski zapoznał Szefa BBN i Dowódcę Generalnego RSZ z działalnością 3. Skrzydła i podległych jednostek wojskowych, przedstawił ich specyfikę, osiągnięcia, aktualny stan i perspektywy na najbliższe lata.

Po prezentacji goście zapoznali się z miejscem pracy personelu latającego i technicznego 33. BLTr. Pułkownik Mirosław Łusiarczyk prezentował osiągnięcia techników bazy, ich fachowość i profesjonalizm, co nie uszło uwadze Szefa BBN prof. dr hab. Stanisława Kozieja w czasie późniejszej konferencji prasowej w gnieźnieńskim starostwie. Następnie zaprezentowano sprzętu używany w 3. SLTr oraz infrastrukturę jednego z największych i najnowocześniejszych lotnisk wojskwych w tej części Europy.

Kolejnym etapem wizyty Szefa BBN prof. dr hab. Stanisława Kozieja oraz gen. broni pil. Lecha Majewskiego Dowódcy Generalnego Rodzajów Sil Zbrojnych była wizyta w pierwszej stolicy Polski Gnieźnie, gdzie spotkali się z władzami powiatowym, w tym ze starostą powiatu Dariuszem Pilakiem, a następnie zwiedzili katedrę gnieźnieńską oraz spotkali się z Prymasem Polski ks. abp. Józefem Kowalczykiem w jego siedzibie.

wizyta-33.bltr

Źródło: 33. BLTr

Autor: mjr G.Schmidt
Zdjęcie: szer. J.Stypczyński