Misie dotarły do dzieci!

Siły Powietrzne zrobiły dziś w Centrum Zdrowia Dziecka małe zamieszanie. Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia dotarł do dzieci „Mikołajowy Transport”.

Dzieci z pluszowymi prezentami odwiedził generał dywizji pilot Sławomir Kałuziński – zastępca dowódcy Sił Powietrznych – Szef Szkolenia w asyście pilotów z 1. Bazy Lotnictwa Transportowego. Jak co toku lotnicy szczególną opieką otoczyli pacjentów oddziału onkologicznego międzyleskiego Centrum. Jednak zabawek wystarczyło, by obdarować wszystkich małych pacjentów. Generał opowiedział dzieciom, jak piloci spotkali w przestworzach Świętego Mikołaja, który poprosił ich o pomoc w dostarczeniu zabawek. Piloci nie wahali się ani chwili. Odpalili silniki w śmigłowcach i ruszyli w Polskę, by odebrać misie od elfów.

Dziękujemy wszystkim elfom: jednostkom Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, WTBS Kwatera, Polsce Zbrojnej, wydawnictwu Magnum X, Centralnej Bibliotece Wojskowej, wszystkim szkołom, które przyłączyły się do naszej akcji oraz każdemu elfowi z osobna, który przekazał misia dla małych podopiecznych. To dzięki nim, udało się zebrać około 12 tysięcy zabawek. W imieniu Sił Powietrznych jak i pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka życzymy im Wesołych Świąt pełnych radości, jaką wnieśli w serca chorych dzieci!

w_centrum

Źródło:sp.mil.pl
Autor: Anna Zakrzewska
Zdjęcie: sp.mil.pl