1018 pod choinkę

Do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego przyleciał piąty śmigłowiec W-3WA o numerze 1018 w wersji o podwyższonym komforcie – do przewozu VIP. To ostatnia maszyna dostarczona przez PZL Świdnik S.A. na mocy umowy zawartej w 2011 roku z Inspektoratem Uzbrojenia.

Śmigłowiec odebrała komisja pod przewodnictwem kpt. Krzysztofa Justa, składająca się z specjalistów Grupy Obsługi Technicznej oraz załoga z Grupy Działań Lotniczych w składzie ppłk pil. Stanisław Kondrat oraz mjr pil. Paweł Gonet. Ze Świdnika najnowszy nabytek przyprowadzili na Okęcie 23 grudnia kapitanowie piloci Paweł Rokicki i Adam Sykut. Po wykonaniu czynności weryfikacyjnych Sokół 1018 zasili flotę maszyn uczestniczących w lotach o statusie HEAD.
Ppłk Tomasz Witek, dowódcy Grupy Obsługi Technicznej – szefa Techniki Lotniczej w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego chwali nowe „Sokoły” za niską usterkowość i wykonanie w jednolitej wersji, co ułatwia eksploatację. „Pierwsza czwórka wylatała od lutego 2013 roku około 700 godzin, z tego pierwszy z dostarczonych – 1014 – 300 godzin. Oby dalej spisywały się tak sprawnie”, zaznacza pułkownik.

nowysokol_roik_4_m

Źródło: sp.mil.pl
Autor: Por. Małgorzata Starzomska
Zdjęcie: st. chor. Adam Roik