Götz Ahmelmann nowym CCO w airberlin

Z dniem 1 lipca 2014 r. Ahmelmann (42), ekspert lotnictwa, a obecnie szef działu Sales & Services na Europę w Lufthansie, obejmie stanowisko Chief Commercial Officer (CCO) w airberlin. Ten doświadczony w branży lotniczej menadżer będzie od nadchodzącego lata odpowiedzialny za działy sprzedaży i marketingu w obrębie airberlin group.

Götz Ahmelmann pracował dla Lufthansy od ponad dwudziestu lat. W ciągu ostatnich dziewięciu lat zajmował on różne stanowiska kierownicze. Najpierw przez trzy lata był kierownikiem handlowym węzła lotniczego Lufthansy we Frankfurcie, a przez kolejnych sześć spoczywała na nim odpowiedzialność za zarządzanie, koordynację i rozwój współpracy z partnerami Lufthansy z całego świata, włącznie z partnerami z sojuszu Star Alliance. Poza tym Götz Ahmelmann przygotowywał i realizował tworzenie spółek typu joint venture z innymi partnerskimi liniami lotniczymi. Obecnie, ten pochodzący z Kilonii specjalista jest odpowiedzialny jako Vice President Sales & Services za dystrybucję usług Lufthansy na 45 rynkach oraz obsługę naziemną na ponad 100 lotniskach. Ponosi on odpowiedzialność za ponad 1000 pracowników.

Wolfgang Prock-Schauer, CEO airberlin, powiedział: „Dzięki Götzowi Ahmelmann pozyskaliśmy na to kluczowe stanowisko w naszym przedsiębiorstwie wybitnego specjalistę o długoletnim doświadczeniu. airberlin bardzo skorzysta na jego specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu we współpracy z partnerami z zagranicy”.

Source / Author: airberlin