Nowe połączenia Eurolot w Gdańsku

Bruksela, Hamburg, Helsinki i Zurych to nowe połączenia linii lotniczych Eurolot z Gdańska. Będą uruchamiane stopniowo, między 3 a 30 marca 2014 roku. W sezonie letnim do rozkładu powrócą również wakacyjne kierunki do Chorwacji oraz połączenie do Wrocławia.
Eurolot konsekwentnie realizuje strategię rozwoju lokalnych połączeń Gdańska z portami krajowymi i europejskimi. Obecnie samoloty Eurolotu regularnie latają z Gdańska do Amsterdamu, Lublina i Krakowa, zaś sezonowo do Popradu, Splitu, Dubrownika i Zadaru. Głównym atutem tych połączeń, oprócz atrakcyjnej ceny, jest szybkość transportu, która stanowi niezwykle ważny element dający przewagę nad naziemnymi przewoźnikami.
Stawiamy na bezpieczeństwo, wygodę pasażerów i nowoczesność – podkreśla Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu. – Bombardiery Q400 NextGen, tablety do dyspozycji podróżnych, bezpłatne, urozmaicone posiłki czy saloniki biznesowe w taryfach Premium – to tylko część sposobów, którymi realizujemy nasze cele. Oczywiście kwestią bardzo istotną jest szeroka oferta skierowana do podróżnych. Myślę, że nowe połączenia zainteresują zarówno biznes jak i osoby podróżujące w celach turystycznych z całego regionu.
Eurolot będzie nie tylko poważnym partnerem w rozwoju Trójmiasta i całego Pomorza, ale także coraz bardziej liczącym się kontrahentem Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Podjęto bowiem decyzję, że właśnie Gdańsk będzie lotniskiem bazowym dla części maszyn Eurolotu.
Od dawna gorąco kibicujemy realizowanej strategii rozwoju Eurolotu. Jestem przekonany, że nowe połączenia spotkają się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony mieszkańców Pomorza, którzy od dawna wyrażali swoje zainteresowanie większością z wprowadzanych destynacji. Nowa siatka połączeń, a w tym świetne kierunki zagraniczne, to olbrzymi krok rozwojowy Eurolotu. Jesteśmy dumni, że Gdańsk tego kroku dotrzymuje. – podsumowuje Tomasz Kloskowski Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Do nowych destynacji europejskich polecimy z Gdańska według następującego schematu.
• Bruksela: poniedziałek, środa, piątek, niedziela
• Hamburg: wtorek, czwartek, sobota
• Helsinki: poniedziałek, środa, czwartek, niedziela
• Zurych: wtorek, czwartek, piątek, niedziela

Z okazji uruchomienia połączeń Eurolot przygotował wyjątkową ofertę cenową na wszystkie nowo uruchomione trasy. Bilety na połączenia zagraniczne można będzie kupować już od dziś w promocyjnej cenie 399 zł w obydwie strony oraz w cenie 299 zł na połączenia krajowe. Ceny regularne, które zaczną obowiązywać poza czasem promocji będą zaczynać się od 499 zł w obydwie strony dla kierunków zagranicznych i 399 zł dla tras krajowych.
Na wszystkich rejsach Eurolotu można skorzystać ze zniżek, które dla dzieci w wieku 2-15 lat będą wynosić 33 % od taryfy, natomiast dla niemowląt do 2 lat – 90% taryfy. W cenie biletów wliczony jest również przewóz 1 sztuki bagażu rejestrowanego do 23 kg.
Eurolot, poza regularną siatką połączeń, udostępnia swoją flotę dla lotów czarterowych korporacjom międzynarodowym, klubom sportowym, wytwórniom filmowym czy muzycznym. Od stycznia do listopada 2013 r. spółka wykonująca rejsy na 20 kierunkach przewiozła ponad 160 tysięcy pasażerów.
Połączenia Eurolotu do słonecznej Chorwacji powrócą w sezonie letnim
Od czerwca przyszłego roku polecimy również z Gdańska do Dubrownika, Splitu i Zadaru.
W kierunku Splitu samoloty będą startowały z gdańskiego lotniska w niedziele, natomiast do Dubrownika
i Zadaru w soboty.
Eurolot w ciągu ostatnich dwóch lat stał się niekwestionowanym liderem połączeń z Polski nad Adriatyk. W mijającym 2013 roku łączna liczba pasażerów przewiezionych do Dubrownika, Splitu i Zadaru zwiększyła się dwukrotnie w stosunku do roku 2012. Najbardziej popularnymi miesiącami na wypady nad Adriatyk były sierpień i wrzesień (load factor 85 i 86%).
Rozszerzenie oferty o połączenia z portów w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Warszawie spowodowało nie tylko znaczny ruchu na kierunku „chorwackim”, ale również, co istotne w kontekście oszczędności czasu
i pieniędzy pasażerów – rezygnację z transportu drogowego na rzecz lotniczego.
Bojan Baketa, dyrektor Chorwackiej Izby Turystycznej, nie ukrywa zadowolenia – W tym sezonie Eurolot przewiózł do Chorwacji 25 tysięcy polskich turystów. Chorwacja to kraj bliski, swojski, bez znaczącej różnicy kulturowej. To też efekt zamiłowania Polaków do żeglarstwa, które jest atrakcyjnym elementem w podróżach nad Adriatyk – podkreśla.
Eurolot rozwija się wyjątkowo szybko. Pasażerowie docenili strategię przewoźnika – atrakcyjne kierunki, rozszerzanie siatki połączeń, i podnoszenie komfortu podróży na pokładach samolotów.

Źródło / Autor: Lotnisko Gdańsk