Orkan Ksawery – przekierowania do BZG

W piątek 6 grudnia ciężkie warunki pogodowe spowodowane przez orkan Ksawery przyczyniły się do licznych komplikacji na lotniskach w Polsce i Europie. W Porcie Lotniczym Bydgoszcz w tym dniu pogoda była zmienna, wiatr wiał z prędkością ok. 35 węzłów (blisko 65 km/h), jednak udało się zrealizować zaplanowane na ten dzień operacje, a dodatkowo przyjąć loty przekierowane z innych lotnisk. Łącznie przez bydgoskie lotnisko w piątek przewinęło się ponad 700 pasażerów z przekierowanych połączeń.
6 grudnia na bydgoskim lotnisku obsłużone zostały 3 dodatkowe loty:
– Samolot linii Ryanair lecący z Liverpoolu na Lotnisko Warszawa/Modlin o nr lotu 4043
– Wizz Air o nr lotu W6 1752 lecący z Turku do Gdanska
– Ryanair o nr rejsu FR 7653 lecący z Manchesteru do Gdańska
Dodatkowo w tym samym czasie w BZG zgodnie z rozkładem lądował samolot linii Ryanair z Londynu Stansted. Dzięki remontowi płyty postojowej nr 1, który został wykonany w tym roku, możliwe było ustawienie równocześnie trzech samolotów na jednej płaszczyźnie postojowej. W ruch poszedł także zakupiony niedawno przez BZG push back bezdyszlowy, dzięki czemu samoloty zostały wypchnięte z PPS1.
W sobotę pogoda nie sprawiała już tak dużych problemów, do BZG skierowany został jeszcze jeden samolot przewoźnika Nesma Airlines, który z BZG wyruszył do Hurghady.

lotnisko-bydgoszcz-wizz-przekierowanie

Źródło / Autor: Lotnisko Bydgoszcz

Zdjęcie: Lotnisko Bydgoszcz /