Powitanie Mikołaja na Lotnisku Chopina

Najsympatyczniejszy gość z Finlandii, Święty Mikołaj, przybył do Polski. Tuż przed godziną 9 (2.12.2013) wylądował na Lotnisku Chopina i spotkał się z polskimi dziećmi.

– Jest mi bardzo miło, że mogę być znów z wami w Polsce. To jest jeden z moich ulubionych krajów, skąd dostaję najwięcej listów. Cieszę się, że mogę spotkać się z polskimi dziećmi i obdarować je prezentami – powiedział po polsku Święty Mikołaj zaraz po lądowaniu w Warszawie.

Mikołaj spotkał się z dziećmi z Przedszkola nr 175 i Szkoły Podstawowej nr 58 i wręczył im pierniczki i drobne podarunki. Dzieci w rewanżu podarowały mu własnoręcznie wykonane obrazki i laurki.

– Święty Mikołaj przyleciał prosto z położonego na kole polarnym Rovaniemi, aby przywieźć polskim dzieciom świąteczne pozdrowienia i ciepło. Wiele z nich cały rok czeka na tę wizytę. Święty Mikołaj to bardzo ważna postać w fińskiej tradycji. Cieszę się, że razem z Finnair i Fortum mieliśmy okazję zaprosić go ponownie do Polski – powiedział Jari Vilen, ambasador Finlandii w Polsce.

Prosto z Lotniska Chopina Święty Mikołaj pojechał do Częstochowy, gdzie spotkał się z małymi mieszkańcami tego miasta. Złożył także życzenia pacjentom oddziału pediatrycznego miejscowego szpitala. W kolejnych dniach Mikołaj odwiedzi także dzieci w Zabrzu, Wrocławiu i Warszawie.

mikolaj-lotnisko-chopina

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina

Zdjęcie: Lotnisko Chopina