Finnair: Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii w Polsce

Najsympatyczniejszy gość z Finlandii, Święty Mikołaj, zawita dziś [02.12.2013] do Polski. W ciągu tego tygodnia odwiedzi on kilka polskich miast – między innymi Warszawę, Wrocław, Częstochowę oraz Zabrze. Ten uwielbiany przez wszystkich Święty przybywa do Polski na zaproszenie Ambasady Finlandii, przy wsparciu dwóch fińskich firm – Finnair i Fortum oraz we współpracy z Lotniskiem Chopina w Warszawie.

Święty Mikołaj ląduje dziś rano na warszawskim lotnisku Chopina, gdzie przywitają go dzieci oraz przedstawiciele Ambasady Finlandii.

„Święty Mikołaj przybędzie do Polski prosto z położonego na kole polarnym Rovaniemi, aby przywieźć polskim dzieciom świąteczne pozdrowienia i ciepło. Wiele z nich cały rok czeka na tę wizytę. Święty Mikołaj to bardzo ważna postać w fińskiej tradycji. Cieszę się, że razem z Finnair i Fortum mieliśmy możliwość zaproszenia go ponownie do Polski.” – mówi Jari Vilén, ambasador Finlandii w Polsce.

Prosto z warszawskiego lotniska Święty Mikołaj pojedzie do Częstochowy, gdzie spotka się z małymi mieszkańcami tego miasta. Złoży także najserdeczniejsze świąteczne życzenia pacjentom oddziału pediatrycznego miejscowego szpitala. Następnego dnia, 3 grudnia, wyjątkowy gość przyjedzie do Zabrza, gdzie odwiedzi przedszkolaków. W dniu swojego święta, czyli w popularne Mikołajki, Święty Mikołaj zagości we Wrocławiu. Tam, wraz z władzami miasta, zapali lampki na stojącej w Rynku bożonarodzeniowej choince , pozdrawiając setki przybyłych wrocławian. 7 grudnia Święty Mikołaj wróci do Warszawy, gdzie weźmie udział między innymi w uroczystym zapaleniu światełek na choince ustawionej na Placu Zamkowym.

Święty Mikołaj mieszka na co dzień w Rovaniemi. Wioska ta położona jest na kole podbiegunowym i odwiedzana jest przez ponad pół miliona gości rocznie.

Finnair-mikolaj

Źródło / Autor: Finnair
Zdjęcie: Finnair