Wrocław: Nowy przewoźnik zabierze nas do Berlina

Linie lotnicze Etihad ogłosiły, że wchodzą do Polski. Przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, pod marką Etihad Regional, zabierze od 1 kwietnia pasażerów z Wrocławia do Berlina. Oznacza to wygodne i szybkie podróżowanie dla wszystkich, którzy będą chcieli odwiedzić stolicę Niemiec – w interesach, turystycznie lub w drodze w najdalsze zakątki świata.
Linia Etihad poszerza właśnie ekspansję na rynek europejski i planuje m.in. ułatwić polskim pasażerom regionalnych portów połączenie z Berlinem. Loty z Wrocławia na berlińskie lotnisko Tegel mają zostać uruchomione 1 kwietnia 2014 r. Trasę obsłużą samoloty Saab 2000, które zabiorą na pokład 50 pasażerów.
– Plany niezwykle ważnego dla międzynarodowego lotnictwa przewoźnika ogromnie nas cieszą – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Dzięki uruchomieniu lotów do Berlina, Wrocław zyska kolejne już połączenie z dużym hubem przesiadkowym. Skorzystają na tym klienci biznesowi oraz wszyscy szukający dogodnych połączeń długodystansowych. Ucieszą się też z pewnością podróżni, chcący wybrać się do naszego zachodniego sąsiada na wycieczkę – dodaje.
Etihad Regional stanowi część międzynarodowej marki Etihad Airways. Linie obsługują wiele popularnych połączeń, takich jak: Melbourne, Auckland, Dżakarta, Pekin czy Tokio.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław

Zdjęcie: Lotnisko Wrocław