Spotkanie z najmłodszym pokoleniem

W dniu 26.11.2013 r. na zaproszenie Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 w Piasecznie do uczestnictwa w zajęciach dydaktycznych ze służbami mundurowymi, żołnierze 4. Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych, mjr Zbigniew SULIMA, st. chor. Jacek OSTANEK, chor. Grzegorz ZYSKOWSKI oraz mł. chor. Piotr KOZŁOWSKI, spotkali się z maluchami i opowiedzieli im o służbie w wojsku.

Żołnierze podczas spotkania zaprezentowali przedszkolakom swoje umundurowanie i wyposażenie oraz odpowiadali na pytania małych ciekawskich skrzatów.
Z dużym zainteresowaniem maluchy słuchały na czym polega służba ojczyźnie i jak ważną rolę pełnią żołnierze dla naszego kraju. Największą frajdę młodzieży sprawiły przymiarki elementów garderoby oraz wyposażenia wojskowego. Największą popularnością zarówno wśród chłopców i dziewczynek cieszyły się makiety szkoleniowe karabinków kbk AK, saperki i bagnety. Ciekawostką i dobrą zabawą okazało się też testowanie przenośnego sprzętu łączności.

Podczas pogadanki maluchy z zainteresowaniem zadawały bardzo ciekawe pytania. Zaskakująco bogata była również wiedza skrzatów z zakresu tradycji oraz symboli narodowych. Kadra dydaktyczna placówki również była zainteresowana i chętna do udziału w prezentacji sprzętu i wyposażenia wojskowego.

Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła na ręce żołnierzy oraz Szefa 4. RWT SP serdeczne podziękowania za spotkanie z wychowankami przedszkola a przede wszystkim za dobrą lekcję patriotyzmu dla maluchów. Spotkania wojskowych z przedszkolakami oraz z uczniami szkół będą kontynuowane w przyszłości, gdyż mają one na celu kształtowanie pozytywnego wizerunku żołnierza w społeczeństwie od najmłodszych lat oraz przekazywanie kolejnym pokoleniom bogatych tradycji i symboli narodowych.

Pamiątkowe zdjęcia zakończyły spotkanie mundurowych z młodzieżą przedszkolną oraz personelem.

4-rwt-w-przedszkolu

Źródło: http://www.4rwt.sp.mil.pl/

Autor: st. chor. Jacek OSTANEK

Zdjęcie: st. chor. Jacek OSTANEK