Obchody 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości – 11 listopada

Uroczystości z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się 11 listopada br. w centrum Poznania.

W programie m.in. msza święta w kościele Farnym w godzinach 9.00 – 10.10. Uroczystość patriotyczna rozpocznie się na Placu Wolności o godzinie 10.30 i trwać będzie do 12.00.

Uroczystość uwieńczy defilada pododdziałów na Placu Wolności, poprzedzona koncertem i pokazem musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.

Od godziny 10:00 na Placu Wolności prezentowany będzie sprzęt wojskowy, a jedną z atrakcji będzie replika samochodu pancernego Austin – Putiłow „Poznańczyk” – Zdobyty w maju 1920 roku przez żołnierzy z 55. Pułku Piechoty 14. Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w okolicy Bobrujska samochód był pierwszym pojazdem Wielkopolskiego Plutonu Samochodów Pancernych – informuje rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – Tomasz Stube.

Tego dnia ulica św. Marcin obchodzić będzie swoje imieniny, kusząc przechodniów świętomarcińskimi rogalami, grami ulicznymi i innymi występami artystycznymi. W godzinach wieczornych zapowiedziano koncert z pokazem sztucznych ogni.

Na 14.00 zaplanowano paradę świętomarcińską. O 14.30 na scenie przy CK Zamek Prezydent Poznania Ryszard Grobelny przekaże klucze do miasta Świętemu Marcinowi. Głównym organizatorem obchodów jest Wojewoda Wielkopolski Pan Piotr Florek.

swieto-niepodleglosci

Źródło: 2. SLT
Autor: kpt. Marlena BIELEWICZ/2. SLT.
Plakat: Klub 2. SLT.