Modlin: Mamy milion pasażerów

Anna Wagner jest naszą milionową pasażerką.
Pani Anna przyleciała do Modlina wraz z ze swoim 4 miesięcznym synkiem Filipem i partnerem o godzinie 11.00 rejsem nr FR 4053 z East Midlands. Na płycie lotniska czekał na nią prezes Portu Lotniczego Warszawa/Modlin Piotr Okienczyc, z prezentem: dwoma Voucherami na dowolny, darmowy rejs z naszego lotniska. Po przejściu do hali przylotów na panią Annę i pozostałych pasażerów rejsu czekały kolejne niespodzianki: występ młodzieżowego zespołu tanecznego ze szkoły w Modlinie-Twierdzy, olbrzymi tort upieczony specjalnie na tę okazję przez cukiernię Sweet Home z Pomiechówka, szampan i mnóstwo słodyczy. Partnerzy lotniska (Coffee Express, Coca Cola, Euro Shop firmy Inflight Service, Modlin Bus, Sawa Taxi i Taxi Modlin), przygotowali dodatkowe upominki dla pani Anny: kosze słodyczy, bony zakupowe, kosmetyki, vouchery na posiłki i vouchery na bezpłatne przejazdy.
Od uruchomienia lotniska (15 lipca 2012 r.) obsłużyliśmy już ponad milion pasażerów i 7,5 tys. startów i lądowań .
Zgodnie z zapowiedzią Ryanaira, w przyszłym roku przewoźnik obsłuży 1,5 miliona pasażerów, a ponieważ spodziewamy się, że niedługo współpracę z naszym portem nawiążą kolejne linie lotnicze, liczba ta na pewno się powiększy.
Wraz ze wzrostem ruchu pasażerskiego, rośnie liczba nowych tras z naszego lotniska. Ostatnio Ryanair ogłosił uruchomienie od sezonu lato 2014, 2 kierunków krajowych: do Gdańska i Wrocławia oraz 3 połączeń europejskich: do Shannon, Alicante i Salonik.
W sezonie zimowym z Lotniska Warszawa/Modlin można polecieć do 17 miast europejskich: Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Cork, Barcelona-El Prat.
Na wiosnę 2014 powrócą kierunki letnie:
Chania (Kreta), Palma, Piza, Trapani (Sycylia), Bari, Marsylia.
Nowe połączenia Ryanaira w 2014 r.:
Lotnisko Warszawa/Modlin->Wrocław – marzec 2014 r.
Lotnisko Warszawa/Modlin->Gdańsk – marzec 2014 r.
Lotnisko Warszawa/Modlin->Alicante – kwiecień 2014 r.
Lotnisko Warszawa/Modlin->Saloniki – kwiecień 2014 r.
Lotnisko Warszawa/Modlin->Shannon – kwiecień 2014 r.

Źródło / Autor: Lotnisko Modlin