Katowice Airport: inauguracja połączenia do Tel Awiwu

Wizz Air, największy nisko kosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, 29 października zainaugurował loty z Katowic do Tel Awiwu (Izrael).
Uruchamiając loty pomiędzy Katowicami a Tel Awiwem, Wizz Air inauguruje regularne połączenia między Polską i Bliskim Wschodem. Już w listopadzie siatka połączeń na tej trasie zostanie dodatkowo poszerzona o loty z Warszawy. Samolot wystartował z Katowic we wtorek, 29 października ze 140 pasażerami na pokładzie (Lot W6 1283). Załoga Wizz Air wraz z zespołem lotniska w Katowicach oraz przedstawicielami Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki zadbali o wyjątkową atmosferę pierwszego lotu. Przed wejściem na pokład pasażerowie mieli okazję na żywo posłuchać żydowskiej muzyki oraz skosztować tradycyjnych przysmaków. Połączenie z Katowic do Tel Awiwu będzie odbywać się trzy razy w tygodniu; we wtorki, czwartki oraz soboty.

Dni lotów** Godzina wylotu Ceny od Wtorek, Czwartek, Sobota 13:55 199 złotych*Bilety są już dostępne na wizzair.com w cenie od 199 złotych (w jedną stronę, wliczając podatek). Dodatkowo, dzięki platformie wizztours.com, każdy może teraz razem z biletem zarezerwować nocleg w hotelu. Ceny pakietów zaczynają się już od 1900 złotych***.
„Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem nowego lotu łączącego Polskę z Izraelem. Dzięki niemu lotnisko w Katowicach może pochwalić się już 25 trasami obsługiwanymi przez Wizz Air. Mamy nadzieję, że tanie połączenie oferowane przez Wizz Air pobudzi rozwój segmentu zarówno biznesowego, jak i turystycznego w obydwu krajach” – powiedział Daniel De Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.
Cezary Orzech, rzecznik prasowy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzajacego Katowice Airport powiedział: “Cieszymy się, że zapoczątkowana w Katowice Airport w 2004 roku działalność linii lotniczej Wizz Air rozwija się nadal. Otwarcie połączenia do Tel Awiwu świadczy o bardzo dobrym rozeznaniu rynku przez linię Wizz Air. Kontakty polsko-izraelskie rozwijają się bardzo dynamicznie i mamy nadzieję, że to połączenie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pyrzowickie lotnisko jest jedynym polskim portem regionalnym z którego Wizz Air oferuje regularne połączenie do Tel Awiwu”
Anna Zohar Żak, dyrektor Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki w Warszawie dodała:“W imieniu Ministerstwa Turystyki Izraela gratuluję linii Wizz Air oraz lotnisku Katowice inauguracji pierwszego regularnego rejsu do Tel Awiwu. Liczba Polaków odwiedzających Izrael z roku na rok jest coraz wyższa. Wiemy już, że w tym roku ponownie przekroczy 100 tysięc osób. Cieszę się bardzo, że od dziś odwiedzenie Ziemii Świętej przez mieszkańców Południowej Polski stalo się jeszcze łatwiejsze.”
*cena w jedną stronę wliczając podatek
** Loty na trasie Katowice-Tel Awiw są obsługiwane i sprzedawane we współpracy z Opodo
*** cena dla 1 osoby, z lotem powrotnym oraz 4 noclegami w hotelu trzygwiazdkowym

Katowice_Tel_Awiw

Źródło / Autor: Wizz Air / Lotnisko Katowice

Zdjęcie: Wizz Air