Felipe Steinmetz mianowany prezesem i dyrektorem generalnym Airbus Military EADS PZL “Warszawa – Okęcie”

Felipe Steinmetz Comunión, obecny dyrektor ds. zaopatrzenia w zakresie płatowców i materiałów w firmie Airbus Military, został mianowany z dniem 23 września 2013 r. prezesem i dyrektorem generalnym Airbus Military EADS PZL „Warszawa – Okęcie” S.A. Zastąpił Javiera Díaza Gila, który obejmie stanowisko dyrektora generalnego firmy Alestis, dostawcy lotniczego pierwszego szczebla z siedzibą w Hiszpanii.

Na nowym stanowisku Steinmetz będzie podlegał bezpośrednio Miguelowi Ángelowi Morellowi, dyrektorowi operacyjnemu Airbus Military, i będzie odpowiedzialny za przemysłową działalność firmy, która obejmuje produkcję podzespołów w ramach różnych programów Airbus i Airbus Military (A330, C295 i CN235), dalszą modernizację, testy w locie oraz produkcję turbośmigłowca szkoleniowego PZL-130 Orlik TC-II, a także za centrum konserwacji, napraw i remontów (MRO) w Warszawie oraz jednostkę usług lotniczych w Mielcu.

„Chciałbym podziękować Javierowi za jego wkład w działalność i osiągnięcia Airbus Military , a zwłaszcza za jego pracę w Polsce, gdzie zakłady należące do Airbus Military w ostatnich latach odnotowały znaczący wzrost,” powiedział Prezes i Dyrektor Generalny Airbus Military Domingo Ureña. Jestem przekonany, że dokonania Javiera będą mogły być kontynuowane przez jego następcę – Felipe.

Felipe_Steinmet_Comunion

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus