Ryanair – 2 pierwsze dwa polskie połączenia krajowe

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, dziś (26 września 2013r.) potwierdził, że odnotował gwałtowny wzrost rezerwacji na 30 trasach z / do stolicy Polski, od czasu ogłoszenia, przekierowania lotów z lotniska Chopina do lotniska Warszawy Modlin od poniedziałku 30 września.

Aby uczcić powrót do Warszawy Modlin (tylko 38km od Pałacu Kultury), Ryanair dziś ogłasza pierwsze dwa polskie połączenia krajowe, od marca 2014 roku, które będą operować codziennie z Warszawy Modlin do Gdańska i Wrocławia. Ruch pasażerski na tych połączeniach jest wstrzymywany przez monopol LOT-u i jego wysokie ceny. Najtańszy bilet LOT-u do Gdańska kosztuje 167 zł (€40), a do Wrocławia jest w cenie 178 zł (€42). Rejsy Ryanair z Warszawy do Gdańska i Wrocławia będą dostępne w sprzedaży od 1 listopada w cenie prawie o połowę niższą niż LOT, co tym samym oszczędzi miliony złotych polskim pasażerom w ciągu roku.

Ryanair będzie obsługiwał 2 krajowe loty do Gdańska i Wrocławia samolotem Boeing 737-800 oferując większą liczbę miejsc, lepsze ceny, lepszą punktualność i lepszą obsługę klienta niż LOT.

Michael O’Leary z Ryanair w Warszawie powiedział:

„Jesteśmy zadowoleni ze wzrostu rezerwacji od czasu ogłoszenia powrotu lotów Ryanaira do Modlina od 30 września już za 5 dni. Od przyszłego roku Ryanair będzie operować na ponad 30 trasach do / z Warszawy Modlina i liczymy, że przewieziemy 1,5 mln pasażerów do / z Modlina w 2014 roku.

Nie mamy wątpliwości, że lokalizacja Warszawa Modlin (tylko 38km od centrum Warszawy), przy nisko kosztowej bazie, tanim parkingu i łatwym połączeniu autobusowym, pozwoli ułatwić wybór tego lotniska pasażerom, którzy polecą pierwszymi polskimi rejsami krajowymi Ryanaira z Gdańska i Wrocławia do Warszawy.

W ciągu ostatnich dwóch lat Ryanair stał się liniami lotniczymi nr w Polsce przewożąc więcej pasażerów niż LOT. Nasze dwa pierwsze połączenia krajowe przyniosą znacznie niższe ceny biletów lotniczych dla polskich konsumentów, a wreszcie pomogą uwolnić ich od wysokich cen biletów LOT-u na trasach krajowych.”

4 Nowe Trasy w 2014 rok

Dostępne w sprzedaży    Rozpoczęcie lotów    Częstotliwość lotów    Ceny RYR     LOT – najniższe ceny
Warszawa – Alicante    Już    Kwiecień 14    2 loty tyg    179 zł    –
Warszawa – Gdańsk    Listopad 13    Marzec14    Codziennie      99 zł    167 zł
Warszawa – Saloniki    Już    Kwiecień14    2loty tyg    179 zł    –
Warsaw – Wrocław    Listopad 13    Marzec14    Codziennie       99 zł    178 zł

Źródło: Ryanair