Samolot A350 XWB dołącza do A330 i A380 w pokazie powietrznym samolotów z rodziny samolotów szerokokadłubowych

Rodzina samolotów szerokokadłubowych Airbusa, składająca się z modeli testowych: A380, A330 i najnowszy A350 wystartowały w Tuluzie i odbyły wspólny lot przed kontynuacją testów indywidualnych.

Cała rodzina nowoczesnych, szerokokadłubowych samolotów Airbusa począwszy od wszechstronnego modelu A330 aż do niezwykle wydajnego A350 XWB oraz flagowego A380 nie tylko spełnia wymogi linii lotniczych na świecie w zakresie zasięgu czy możliwości załadunku, ale także odznacza się najlpszymi parametrami ekonomicznymi, zachowując przy tym wysokie standardy ekonomiczne I komfort podróży.

W całej rodzinie samolotów Airbusa, w tym w samolotach szerokokadłubowych i wąskokadłubowych unikatowa konstrukacja samolotów sprawia, że wszystkie rodziny charakteryzuje wysokie podobieństwo w budowie płatowca, systemach pokładowych, kokpicie i obsłudze samolotu. Dzięki temu linie lotnicze mogą znacznie obniżyć koszty , gdyż szkolenie pilotów, załogi i ekipy serwisantów jest krótsze. Zarządzanie załogami jest także bardziej elastyczne dla linii lotniczych , ponieważ mogą one przesiadać się z jednego modelu na drugi.

Airbus

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus