Lotnisko Łódź: Budżet obywatelski dla Łodzi

Lotnisko Łódź: Zapraszamy do głosowania na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Łodzi dotyczący lepszego skomunikowania Portu Lotniczego Łódź z Dworcem Łódź Kaliska oraz ścisłym centrum Łodzi. Jest to zadanie ogólnomiejskie nr 48 o sygnaturze L0057, jego pełna nazwa to:

„Uruchomienie regularnego połączenia autobusowego łączącego Port Lotniczy Łódź z dworcem Łódź-Kaliska oraz ścisłym centrum Łodzi. Lokalizacja – trasa: Port Lotniczy, al. Waltera-Janke, ul. Bandurskiego, al. Mickiewicza.”

Połączenie ma być obsługiwane przez MPK Łódź najmniejszym i najbardziej ekonomiczny autobusem z floty – Jelczem Vero. Połączenie ma funkcjonować przez cały 2014 rok, 7 dni w tygodniu w godz. 7-22. Przewiduje się wykorzystanie tylko jednego autobusu. Dodatkowo przewidziano akcję informacyjną promującą nową linię, przede wszystkim na terenie Portu Lotniczego Łódź, dworca Łódź Kaliska oraz w Punktach Informacji turystycznej i w Internecie (strony Portu Lotniczego Łódź, MPK Łódź, Urzędu Miasta Łodzi).

Głosowanie trwa od 21 do 29 września. Zadanie dot. Portu Lotniczego Łódź znajduje się na trzeciej stronie karty do głosowania. Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Łodzi powyżej 16 roku życia. Każdy ma prawo oddać głos na pięć zadań ogólnomiejskich i pięć dzielnicowych.

Głosować można przez internet na stronie http://budzet.dlalodzi.info/zaglosuj/, osobiście w punktach wyborczych (lista: http://budzet.dlalodzi.info/speaker-lineup/glosuj-i-poznaj-wyniki/) oraz korespondencyjnie pobierając kartę do głosowania pod adresem http://bip.uml.lodz.pl/_plik.php?id=34644 i wysyłając do Urzędu Miasta Łodzi (ul. Piotrkowska 104).

Źródło / Autor: Lotnisko Łódź