Mistrzostwa Wojska Polskiego w Żeglarstwie

Na wodach Jeziora Powidzkiego rozgrywają się od wtorku Mistrzostwa Wojska Polskiego w Żeglarstwie. Zakończenie w piątek.

Wtorkowy poranek nie wróżył niczego dobrego. Niskie ciężkie chmury, dość słabe wiatry i jeszcze gorsze prognozy na resztę dnia nie napawały optymizmem. Mistrzostwa Wojska Polskiego w Żeglarstwie, których organizację i przeprowadzenie przełożeni powierzyli po raz kolejny należącej do 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego powidzkiej 33. Bazie, nie miały na starcie bonusa od pogody. Dopisali za to zawodnicy w sile13 załóg, którzy stanęli na inaugurującej mistrzostwa zbiórce. Ta – jak na żołnierzy przystało – przebiegła w wyjątkowej wojskowo-żeglarskiej oprawie i atmosferze. Na trawiastej plaży Wojskowego Ośrodka Szkoleniowego w Przybrodzinie, z udziałem sztandaru i Kompanii Honorowej 33. Bazy Lotnictwa Transportowego oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, w bezpośredniej bliskości żaglówek i wszelkich żeglarskich akcentów odbyła się ceremonia rozpoczęcia mistrzostw.

Zgromadzonych zawodników, organizatorów oraz obsługę powitał i Mistrzostwa WP w Żeglarstwie otworzył Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk dypl. pil. Sławomir Żakowski. Ceremonię zakończył krótki pokaz muzyczno-choreograficzny w wykonaniu poznańskiej Orkiestry. Bezpośrednio po nim odbyła się pierwsza odprawa załóg i przygotowanie łodzi do startu. Niestety prognozy wojskowego biura meteo potwierdziły się i żeglarze rozegrali tego dnia tylko dwa biegi, drugi kończąc w intensywni padającym deszczu.

mwpwz_2013 10

Źródło: http://www.3sltr.sp.mil.pl/
Autor: kpt. Włodzimierz Baran
Zdjęcie: kpt. Włodzimierz Baran