BLMW – ZGRUPOWANIE SPADOCHRONOWE

Ponad 50 skoczków z Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych oraz Wojsk Specjalnych uczestniczy w szkoleniu spadochronowym odbywającym się na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach. To drugie w tym roku zgrupowanie spadochronowe organizowane przez Gdyńską Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Skoki spadochronowe to obowiązkowy element szkolenia wysokościowo – ratowniczego zarówno dla załóg samolotów i śmigłowców jak i instruktorów spadochronowych. W ramach szkolenia personel latający wykonywał wczoraj skoki z pokładu samolotu transportowego Bryza na ląd, instruktorzy doskonalili swoje umiejętności w wykonywaniu skoków do wody. Dowódcą zgrupowania jest kmdr ppor. Sebastian Smuga z Dowództwa BLMW, jego zastępcą ds. szkolenia w powietrzu kpt. Mirosław Orzeszek z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego a zastępcą ds. szkolenia na ziemi kpt. Marek Szwedo z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego.

Celem szkolenia, które potrwa do 23 sierpnia, jest doskonalenie czynności i utrwalanie nawyków podczas przygotowania i wykonywania skoków spadochronowych oraz utrwalanie nawyków postępowania w sytuacjach szczególnych.

BLMW

Źródło: www.bl.mw.mil.pl
Zdjęcie: www.bl.mw.mil.p