Lotnicy wśród wyróżnionych

W przeddzień Święta Wojska Polskiego minister obrony Tomasz Siemoniak wręczył żołnierzom, byłym żołnierzom, weteranom oraz pracownikom wojska wyróżnienia i odznaczenia resortowe. Spotkanie rozpoczęło się od uhonorowania wpisem do Księgi Honorowej WP żołnierzy, którzy w ostatnich 12 miesiącach zginęli na misji w Afganistanie.

Wśród wyróżnionych za wybitne osiągnięcia służbowe znaleźli się dwaj lotnicy – gen. bryg. Jerzy Fryczyński – szef Sztabu Dowództwa Sił Powietrznych; gen. bryg. pil. Włodzimierz Usarek – dowódca 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Z kolei wśród jednostek, które podczas środowego spotkania minister wyróżnił wpisaniem do „Księgi Honorowej Wojska Polskiego” za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych, w tym szkoleniowych, w czasie pokoju: znalazła się 42. Baza Lotnictwa Szkolnego im. kpt. Franciszka Żwirki i inż. Stanisława Wigury w Radomiu, reprezentowana przez dowódcę, płk. pil. Adama Ziółkowskiego.

Dodatkowo minister wręczył grupie żołnierzy tytuł honorowy Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej z odznaką I stopnia. W gronie docenionych znaleźli się ppłk pil. Leszek Błach z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku i płk Zbigniew Ruszniak ze stołecznego Centrum Operacji Powietrznych-Dowództwa Komponentu Powietrznego.

lotnicy

Źródło: sp.mil.pl
Autor: ppłk Artur Goławski
Zdjęcie: Mirosław C. Wójtowicz