Boeing i ILFC dostarczyły liniom Aeromexico pierwszy samolot 787 Dreamliner

Boeing [NYSE: BA], International Lease Finance Corporation (ILFC) i Aeromexico świętowały dostarczenie pierwszego samolotu 787 Dreamliner meksykańskiemu przewoźnikowi.

Samolot dostarczony w czwartek przez centrum dostaw Boeinga w Everett, w stanie Waszyngton, wystartował w piątek w kierunku Meksyku.

„Odebranie przez Aeromexico pierwszego Boeinga 787 Dreamliner jest ważnym momentem w historii lotnictwa Meksyku.”, powiedział Andres Conesa, dyrektor generalny Aeromexico. „Nasi klienci z pewnością skorzystają z wyróżniających linie Aeromexico usług na najwyższym poziomie, które wprowadzamy właśnie na pokład najnowocześniejszego samolotu jaki kiedykolwiek zbudowano.”

Dostarczony samolot jest pierwszym z dziewięciu 787-8, które będą użytkować linie Aeromexico. Pięć z nich będzie leasingowanych od ILFC. Przewoźnik będzie użytkować w sumie 19 Dreamlinerów, wśród których znajdzie się 10 zamówionych w zeszłym roku samolotów 787-9.

„Dostarczenie samolotu 787 Dreamliner liniom Aeromexico jest kolejnym ważnym wydarzeniem w trwających od czterech dekad strategicznych relacjach między przewoźnikiem a ILFC” – powiedział Henri Courpron, dyrektor generalny ILFC. „ILFC podziela opinię Aeromexico, że 787 będzie przynosić znaczące korzyści operacyjne i stanowić wartość dla klienta.”

Użytkowane przez Aeromexico samoloty 787 Dreamliner zostaną skonfigurowane w następujący sposób: w pierwszej klasie znajdą się 32 fotele, które można w pełni rozłożyć, natomiast w klasie ekonomicznej znajdzie się 211 miejsc.

„To wielki dzień dla Meksyku, Aeromexico oraz dla Boeinga” – powiedział Van Rex Gallard, wiceprezes ds. sprzedaży na Amerykę Łacińską, Afrykę i Karaiby w Boeing Commercial Airplanes. „Dreamliner zapewni Aeromexico znakomite korzyści operacyjne, dużo większą wydajność oraz redukcję kosztów. Ponadto jest to samolot dużo bardziej przyjazny środowisku. Pasażerom Aeromexico Dreamliner oferuje natomiast nowe standardy komfortu – nowe doświadczenie podczas lotu.”

Aeromexico jest drugim klientem, któremu dostarczony został 787 w ramach leasingu z firmą ILFC. „Jest to 702. samolot, który dostarczyliśmy firmie ILFC dla jej klientów” – powiedział Bill Collins, wiceprezes ds. sprzedaży, leasingu i zarządzania aktywami w Boeing Commercial Airplanes. „Świadczy to o partnerstwie między Boeingiem i ILFC w dostarczaniu najlepszych samolotów liniom lotniczym na całym świecie.”

787 Dreamliner zbudowany jest z wytrzymałych kompozytów, charakteryzując się przy tym licznymi udoskonaleniami systemów, silników i aerodynamiki, które zapewniają liniom lotniczym niezrównaną wydajność. 787 zużywa 20 procent mniej paliwa niż inne użytkowane obecnie samoloty podobnej wielkości. Pasażerowie mogą cieszyć się m.in. bardziej komfortowym wnętrzem oraz innymi udogodnieniami, takimi jak większe okna.

Do tej pory 57 klientów z całego świata złożyło zamówienia na 930 samolotów 787.

Źródło / Autor: Boeing