Szczecin – INAUGURACJA POŁĄCZENIA NA GRECKĄ WYSPĘ KRETA

12 czerwca 2013 roku Biuro Podróży Itaka i Port Lotniczy Szczecin-Goleniów zainaugurowały połączenie na Kretę.
Od 12.06 – 30.09.2013, w każdą środę mieszkańcy naszego regionu będą mogli wylecieć na przepiękną grecką wyspę Kreta bezpośrednio ze szczecińskiego lotniska.
Połączenie to doszło do skutku, głównie dzięki bardzo dużemu zainteresowaniu tym wakacyjnym kierunkiem, na skorzystanie z którego nie potrzeba paszportu.
Mimo, że inauguracja połączenia odbyła się wczoraj (tj. 12.06.2013), na wszystkie rejsy zostało sprzedanych około 55 % dostępnych miejsc, z czego około 15 % stanowią mieszkancy Gorzowa Wielkopolskiego i okolic.
Po uruchomieniu drogi ekspresowej S3, która znacznie poprawiła dojazd na nasze lotnisko, obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszym lotniskiem mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego i okolic.
Jesteśmy pewni, że tak duże zainteresowanie połączeniem na Kretę będzie dobrym prognostykiem do uruchomienia w przyszłym sezonie letnim kolejnych, nowych kierunków czarterowych, szczególnie na kierunkach na których nie potrzeba paszportu.

Obecnie z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów można polecieć w 9 kierunkach rozkładowych (Bristol, Dublin, Edynburg, Liverpool, Londyn Stansted, Oslo, Stavanger, Torp, Warszawa) oraz 4 kierunkach czarterowych (Kreta, Antalya, Sharm El Sheikh oraz Hurghada).

Źródło / Autor: Lotnisko Szczecin