Kraków Airport: Rekordowy lipiec i inwestycje

Lipiec był kolejnym rekordowym miesiącem w Kraków Airport. W ubiegłym miesiącu obsłużono 384.257 pasażerów, o 2% więcej niż w lipcu 2012 roku. To najlepszy lipiec w historii Kraków Airport i już szósty rekordowy miesiąc w tym roku. W ubiegłym miesiącu padł także nowy rekord dobowy – 16 lipca obsłużono 14.365 osób.

W lipcu najwięcej pasażerów czarterowych skorzystało z wylotów do Grecji, natomiast wśród rejsów rozkładowych najlepiej wypełnione były rejsy do/z Malagi (97%).

Od początku roku obsłużono łącznie 2 044 279 pasażerów, o 3% więcej niż w r. 2012.

Tegoroczny sezon letni to nie tylko rekordowy ruch pasażerski, ale i rozpoczęcie kluczowych inwestycji w Kraków Airport. Zwracamy się z prośbą do Pasażerów, aby zwracali szczególną uwagę na znaki, zwłaszcza te dotyczące zakazów zatrzymywania się oraz zakazu ruchu.

W ramach rozbudowy lotniska m.in. zmieniono organizację ruchu przed terminalem międzynarodowym, trwają prace budowlane w rejonie strefy kiss&fly. W najbliższych dniach zostanie zamknięte wschodnie wejście do terminalu międzynarodowego (od strony przylotów). Powstanie nowe wejście do terminalu międzynarodowego od strony parkingu wielopoziomowego.

W strefie zastrzeżonej lotniska (airside) trwają prace przy modernizacji drogi kołowania Charlie, rozpoczęła się także przebudowa dróg kołowania Golf i Juliett. Prace nie zakłócają operacji lotniczych.

Najbardziej zaawansowane są prace przy budowie hotelu, który w przyszłym roku ma przyjąć pierwszych gości.

Krakow Airport

Źródło / Autor: Kraków Airport

Zdjęcie: Kraków Airport