Lotnisko Chopina – nowy hangar

Na Lotnisku Chopina powstał nowy hangar do obsługi technicznej samolotów. Mogą w nim być docelowo przeprowadzane przeglądy i remonty samolotów kodu C o rozpiętości skrzydeł do 36 m.

Nowy hangar zlokalizowany jest obok istniejącego hangaru firmy Blue Jet w zachodniej części lotniska, w trójkącie pomiędzy drogami startowymi.

Całkowita powierzchnia hangaru wynosi około 4000 m2 a kubatura to ponad 45 tysięcy m3. Budynek ma 45 m szerokości i 56 m długości oraz prawie 17 m wysokości w najwyższym punkcie (przewidzianym na statecznik samolotu). Wymiary hangaru umożliwiają obsługę samolotów kodu C, które najczęściej operują na Lotnisku Chopina (należą do nich: Boeing 737 oraz Airbus A320).

– Uruchomienie nowego hangaru podnosi atrakcyjność Lotniska Chopina jako miejsca, w którym przewoźnicy lotniczy mogą lokalizować swoje bazy operacyjne i serwisować swoje samoloty. Sygnały, które otrzymywaliśmy z rynku świadczą o tym, że zainteresowanie usługami hangarowania jest bardzo duże – mówi Piotr Nalej, dyrektor Biura Handlowego Lotniska Chopina.

Wraz z hangarem wybudowana została przedhangarowa płyta postojowa, a na jego tyłach budynek administracyjno-techniczny wraz z dojazdem i parkingiem.

Generalnym wykonawcą była firma Land Development. Budowa kosztowała 15,6 miliona złotych. Hangar przewidziany jest pod wynajem dla podmiotu zewnętrznego.

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina