Współpraca z lotnictwem cywilnym

W piątek, 12 lipca br. na zaproszenie Prezesa Portu Lotniczego im. W. Reymonta w Łodzi p. Przemysława Nowaka gościł z wizytą Dowódca 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego – pułkownik pilot Krystian Zięć.

Celem wizyty były zapoznanie dowódcy 32. BLT z infrastrukturą łódzkiego portu lotniczego oraz rozmowy dotyczące zacieśnienia współpracy pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie bezpieczeństwa ruchu lotniczego.

W rozmowach uczestniczyli dowódca 32. BLT płk. pil. Krystian Zięć a ze strony łódzkiego portu oprócz prezesa p. Przemysława Nowaka, komendant LSP bryg. w stanie spoczynku Józef Masztalerz oraz Krzysztof Bargieł – Kierownik Działu Służby Operacyjnej. W trakcie rozmów zadeklarowano obustronnie chęci pogłębienia współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo utrzymania ruchu lotniczego oraz zabezpieczenia ppoż. tak statków powietrznych jak i samej infrastruktury lotniskowej.

W drugiej części wizyty Dowódca 32. BLT zwiedził infrastrukturę łódzkiego lotniska z jej najważniejszymi obiektami. Przewodnikiem po budynkach był pan Krzysztof Bargieł, który zapoznał płk. Zięcia z historią poszczególnych obiektów. Po zwiedzeniu pomieszczenia dyżurnego operacyjnego znajdującego się w terminalu głównym jak i samego terminala, płk Zięć zwiedził wieżę kontroli lotów, budynek LSP, gdzie możliwości samochodów bojowych łódzkich strażaków przedstawił komendant LSP J. Masztalerz oraz na zakończenie, ze względu na brak czasu – już tylko z kabiny samochodu nowy budynek Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i hangary Aeroklubu Łódzkiego.

lotnisko Łódź

Źródło: 2slt.sp.mil.pl
Autor: Andrzej Wrona
Zdjęcia: archiwum 32. BLT.