WIZZ AIR POZOSTAJE NA LOTNISKU CHOPINA

Wizz Air, największa nisko kosztowa i nisko taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, od 18 lipca 2013 r. rozpocznie stałą współpracę z lotniskiem Chopina w Warszawie. Obecnie warszawskie lotnisko obsługuje 20 połączeń Wizz Air do 14 krajów.

W grudniu 2012 r. Wizz Air został zmuszony do czasowego przeniesienia swoich usług na lotnisko Chopina. Było to spowodowane niezdolnością lotniska w Modlinie do sprawnego przeprowadzenia podstawowych działań operacyjnych, kluczowych dla zapewnienia płynnego ruchu pasażerów oraz komfortu ich podróży. Brak zainstalowanego na lotnisku radiowego systemu nawigacyjnego wspomagającego lądowanie samolotu w ograniczonej widoczności ILS (Instrument Landing System), przyczynił się do licznych opóźnień, odwołania blisko 160 lotów, a co za tym idzie rozczarowania prawie 30 000 tysięcy pasażerów Wizz Air – wszystko zaledwie w okresie od października do grudnia 2012 r. Problemy z pasem startowym na lotnisku oraz późniejsza decyzja Urzędu Lotnictwa Cywilnego o czasowym zamknięciu lotniska w Modlinie sprawiły, że Wizz Air podjął decyzję o podtrzymaniu współpracy z lotniskiem Chopina i jej przedłużeniu na stałe.

Linie lotnicze Wizz Air są przekonane, że pasażerowie docenią koniec niepewności związanej z zamknięciem pasa startowego w Modlinie, zwłaszcza, że wielu z nich wyraźnie wskazało lotnisko Chopina jako preferowane miejsce wylotów. W badaniu przeprowadzonym na grupie 4000 pasażerów, ponad 70% z nich uznało, że było zawiedzonych lokalizacją i dostępnością lotniska w Modlinie. Przyznali także, że oszczędności wynikające z możliwości zakupu tańszych biletów nie rekompensują im kosztów oraz czasu podróży na lotnisko. Z kolei z perspektywy Wizz Air, niższe koszty operacyjne w Modlinie były nieproporcjonalne w stosunku do tych generowanych na skutek zakłóceń funkcjonowania lotniska. Brak systemu ILS oraz długoterminowe zamknięcie pasa startowego podważyły zaufanie Wizz Air do lotniska w Modlinie, zwłaszcza w obliczu niechęci jego władz do porozumienia w sprawie wypłacenia rekompensaty za starty spowodowane koniecznością tymczasowego przeniesienia lotów na lotnisko Chopina. Wszystkie te czynniki wpłynęły na decyzję Wizz Air o podjęciu stałej współpracy z lotniskiem Chopina.

Wizz Air pragnie nadal umożliwiać swoim klientom nisko kosztowe latanie z lotniska Chopina oraz rozwijać siatkę oferowanych połączeń z Warszawy. W ostatnich tygodniach przewoźnik ogłosił 5 nowych połączeń do Kutaisi, Hurgady, Grenoble, Charkowa i Glasgow, co dodatkowo umacnia jego wizerunek jako lokalnego, nisko kosztowego przewoźnika. Dodatkowo, aby uczcić decyzję o pozostaniu na lotnisku Chopina, Wizz Air ogłosił 20% zniżkę na wszystkie loty z lotniska w Warszawie – wszystkie miejsca na wszystkich trasach można zakupić z rabatem do północy w środę 17 lipca na wizzair.com.

Prezes Wizz Air, József Váradi powiedział: „Cieszę się, że mogę dziś z całą pewnością zagwarantować wszystkim pasażerom oraz obsłudze Wizz Air poczucie komfortu i pewności, które zostało w ostatnim czasie zaburzone przez nieoczekiwane zmiany związane z funkcjonowaniem lotniska w Modlinie. Zapewniam, że będziemy nadal rozszerzać naszą ofertę nisko kosztowych połączeń z lotniska Chopina w Warszawie”.

Daniel De Carvalho Wizz Air

Źródło / Autor: Wizz Air

Zdjęcie: Wizz Air