Altenstadt – Medal podczas Puchar Świata

Trzecia edycja Parachute Worldcup Series 2013 już za nami. W dniach 10-14 lipca br. w niemieckim Altenstadt dzięki sprzyjającej aurze udało się rozegrać kolejne zawody „po maksimum” – po osiem kolejek skoków na celność lądowania.

W zawodach Pucharu Świata w Altenstadt wystartowało 20 pań ze światowej czołówki. Najlepiej z naszej drużyny spisała się kapitan Monika Sadowy z Poland Military Team, która z wynikiem 26 cm zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji celności indywidualnej kobiet. Z wynikiem 23 cm wygrała Niemka Lippold Lucia, a trzecie miejsce wywalczyła Polka Agnieszka Wiesner.

Wśród panów najlepszym z polskich zawodników okazał się starszy szeregowy Rafał Filus, który z wynikiem 16 cm zajął 17 miejsce, z kolei starszy chorąży Piotr Augustyniak z wynikiem 23 cm zajął 29 miejsce. W zawodach udział wzięło 130 czołowych zawodników świata.

Drużyna Poland Military Team (OSWRiS Poznań) w składzie: kapitan Monika Sadowy, starszy chorąży Piotr Augustyniak, młodszy chorąży Maciej Lamentowicz, starszy szeregowy Rafał Filus oraz starszy szeregowy Piotr Kut zajęła wysokie 7 miejsce spośród 30 drużyn biorących udział w tegorocznej trzeciej edycji Pucharu Świata w Altenstadt.

Altenstadt

Źródło: sp.mil.pl
Tekst i zdjęcia: kpt. Monika Sadowy