Marcin Gortat w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego

Żołnierze 8. Bazy Lotnictwa Transportowego gościli w sobotę najlepszego polskiego koszykarza – Marcina Gortata, który odwiedził jednostkę wraz z kilku towarzyszącymi mu osobami.

W czasie spotkania goście zapoznali się z historią, przeznaczeniem i zadaniami jednostki oraz z jej wyposażeniem. Szczególne wrażenie na zaproszonych gościach wywarła prezentacja samolotu CASA C-295M w konfiguracji medycznej. Personel Zespołu Ewakuacji Medycznej przygotował pokaz możliwości posiadanego wyposażenia specjalistycznego. Marcin Gortat skorzystał z możliwości przebadania się na pokładzie samolotu. Nie zdradzimy tajemnicy upubliczniając fakt że wyniki badań wskazują, iż Marcin Gortat ma końskie zdrowie.

Jednak najmilej wspominanym przez żołnierzy i ich rodziny punktem wizyty była możliwość osobistego spotkania się z jednym z najlepszych polskich sportowców, na co dzień występującym w amerykańskiej lidze NBA. Największą radość sprawiło to oczywiście dzieciom. Marcin Gortat, z właściwym dla siebie poczuciem humoru, żartował ze swojego wzrostu i wynikających z tego konsekwencji.

Na zakończenie wizyty gość wpisał się do kroniki jednostki i rozdał żołnierzom i ich rodzinom pamiątki. Miejmy nadzieję, że Marcin Gortat ponownie odwiedzi naszą jednostkę.

8. BLTR

Źródło: 3sltr.sp.mil.pl

Tekst i foto: por. Tomasz Drąg