Polacy wybierają Ryanair

Ryanair, jedyna ultratania linia lotnicza w Europie, uplasowal sie na pierwszym miejscu pod względem ilości przewiezionych pasażerów z/do Polski w pierwszym kwartale 2013 roku. Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował statystyki, z których wynika, że polscy pasażerowie częściej wybierają Ryanair niż narodowego przewoźnika Polskie Linie Lotnicze LOT.

Ryanair jest w Polsce najpopularniejszą linią lotniczą, przewiózł rekordową liczbę pasażerów w pierwszym kwartale i zajmuje pozycje lidera na rynku. Irlandzki przewoźnik obecnie obsługuje rekordową ilość, ponad 143 niskobudżetowych połączeń z/do Polski, z 11 głównych lotnisk w kraju.

Katarzyna Gaborec z Ryanair, powiedziała:

“Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował dane, w których potwierdza, że Ryanair zajmuje pozycje lidera w Polsce pod względem ilości przewiezionych pasażerów w pierszych kwartale tego roku. Cieszymy się, że polscy posażerowie wybierają naszą ofertę. W czasach recesji liczba pasażerów Ryanair wzrasta z miesiąca na miesiąc, gdyż konsumenci chcą jak najwięcej oszczędzić, korzystając z najniższych cen połączeń jakie oferuje Ryanair w porównaniu z innymi cenami połączeń jakie oferują inni przewoźnicy. 2012 rok był wielkim sukcesem dla irlandzkiego przewoźnika, w tym otwarcie bazy operacyjnej we Wrocławiu i ogłoszenie kolejnej w Krakowie. 2013 jest równie obiecujący i planujemy przewieźć 6 milionów pasażerów i nadal być numerem 1 w Polsce.”

Źródło: Ryanair