Licealiści z Dęblina w Dowództwie Sił Powietrznych

Najmłodsi adepci lotnictwa – uczniowie dęblińskiego Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego spotkali się z Dowódcą Sił Powietrznych gen. broni pil. Lechem Majewskim w Dowództwie Sił Powietrznych w Warszawie.

Generał Majewski najlepszym uczniom trzech roczników OLL przekazał cenne doświadczenia ze swojej lotniczej kariery. Zwrócił uwagę na takie wartości jak pracowitość, uczciwość, praca zespołowa i motywacja, dzięki którym możliwe jest pokonanie trudności na drodze do upragnionej lotniczej 'gapy’.

Zdaniem dowódcy SP wykształcenie, kondycja zdrowotna i fizyczna, jakie dyrektor OLL płk rez. pil. Janusz Ziółkowski oraz ciało pedagogiczne szkoły, gwarantują odpowiednim programem nauczania swoim uczniom, to istotne czynniki ułatwiające im start lotniczej wojskowej kariery na studiach w Szkole Orląt. Dowódca przyznał, że sam nie miał tak gruntownego przygotowania na starcie w dęblińskiej uczelni wyższej, jaką mają tegoroczni absolwenci OLL, zwłaszcza już zdobyte doświadczenie lotnicze: skoki spadochronowe, nalot na szybowcach i samolotach tłokowych, poparte niezbędną wiedzą teoretyczną.

Generał Majewski podziękował uczniom OLL za już podjęte i zrealizowane wyzwania i z zadowoleniem przyjął fakt, że nie marnują otrzymanej szansy nauki w jedynej tego typu szkole średniej w Polsce.
Pułkownik Ziółkowski podziękował dowódcy SP za umożliwienie uczniom OLL – kandydatom na wojskowych pilotów – spotkania z „pierwszym lotnikiem” Sił Powietrznych.

Podczas, gdy uczniowie zwiedzali Salę Tradycji DSP dowódca SP oraz dyrektor OLL omówili aktualny stan kształcenia w dęblińskiej szkole. Kolejny rok z rzędu wszyscy absolwenci OLL zdali maturę, a nowych kandydatów do liceum jest znacznie więcej niż wolnych miejsc. W tym roku zostanie przyjętych 54 nowych uczniów.

Dęblin w DSP

Źródło: sp.mil.pl
Autor: mjr J.Block/DSP
Zdjęcia: M.C. Wójtowicz/Klub SP